בשבוע שעבר הותר לפרסום כי רונן ביטי, אביה של כוכבת הילדים עדי ביטי, נעצר בחשד לביצוע עבירות מין. היום (שלישי) הגישה המשטרה הצהרת תובע - והודיעה כי כתב האישום נגד ביטי יוגש בימים הקרובים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בין המעשים המיוחסים לביטי בן ה-48: שני מקרים של מעשים מגונים במעריצות קטינות של בתו. במשטרה ציינו כי במסגרת החקירה הצליחו לאסוף מספיק חומר ראיות המפלילות לכאורה את ביטי בביצוע עבירות מין, מעשים מגונים, התכתבויות מיניות בוטות עם קטינות ובקשת ושליחת סרטונים.

במהלך הדיון שנערך בבית משפט השלום בראשון לציון אמר נציג היחידה החוקרת, ימ"ר מרכז במשטרה, כי הם סיימו לחקור את הפרשה. עם הגשת הצהרת התובע ביקשו להאריך את מעצרו של ביטי, שעצור כבר למעלה משבועיים, עד תום ההליכים.

הכחישה מעורבות בפרשה. עדי ביטי (צילום: חדשות 2)
הכחישה מעורבות בפרשה. עדי ביטי | צילום: חדשות 2

"ניהל לכאורה שיחות בעלות תוכן מיני"

עוד הודיעו במשטרה כי החקירה נפתחה לאחר שהוגשה תלונה בסוף חודש ינואר האחרון, לפיה החשוד ביצע עבירות מין כלפי קטינות בנות 13-14 שהיו חברות במספר קבוצות וואטסאפ יחד עם החשוד. הקבוצה העיקרית שבמוקד הפרשה- קבוצת "ביטי אימפריה" שנוהלה על ידי האב.

"על פי החשד, לאחר שהחשוד העמיק את הקשר עם הקטינות, הוא ביקש מהן להתקין למכשיר הסלולרי הנייד שברשותן את תוכנת המסרים טלגרם המאפשרת ניהול שיחות שתוכנן נמחק לאחר תזמון שבוחר המשתמש, ובאמצעות תוכנת זו ניהל, לכאורה, שיחות בעלות תוכן מיני ואינטימי עם הנערות", נכתב בהודעת המשטרה.

עוד חשד העולה מהחקירה הוא כי ביטי "התעניין בהרגליהן האישיים, התנהגותן המינית, ניסיונן המיני, וכן שלח להן תמונות וסרטונים בעלי תוכן מיני". מחומר החקירה עלה חשד כי ביטי שלח סרטונים, ביקש מהן לבצע מעשים מיניים ולשלוח לו את התיעוד: "חלק מהשיחות שביצע החשוד עם הנערות בוצעו אחר חצות ולפנות בוקר, כאשר הוא משתמש, בחלק מהמקרים,  בשפה בוטה וגסה ומשתף אותן בפרטים מיניים-אינטימיים הנוגעים אליו".

אין תמונה
עו"ד שרון נהרי

עורך הדין שרון נהרי, פרקליטו של ביטי, אמר להחדשות Online: "המשטרה פתחה בחקירה הזו ברעש תקשורתי גדול וייחסה לו עבירות מין חמורות ביותר כלפי קטינות בנות 13-14 אבל אנחנו למדים היום שמדובר בחשד לעבירות מין ברף הנמוך. אנחנו מדגישים שמדובר בחשד ואנחנו נדע להתמודד, לכשנקבל את חומר הריאיות מולנו".

ימים ספורים לאחר מעצרו של ביטי, בית משפט השלום בראשון לציון הסיר לבקשת המשפחה את צו איסור הפרסום שהוטל על זהותו של האב בפרשה שנחשפה. הזמרת הצעירה התייחסה בשבוע שעבר למקרה במכתב שכתבה למעריציה. "בימים האחרונים אני ומשפחתי נמצאים בסערת רגשות", כתבה. "חשוב לי לומר כי לא השתתפתי ולא הייתי חברה או מנהלת באף קבוצת וואטסאפ הקשורה לחקירת אבא שלי והדברים יתבהרו בקרוב".