נחקר בפעם השמינית, דרעי
יגובשו המלצות נגד השר דרעי? | צילום: Yonatan Sindel/Flash90

חקירת שר הפנים אריה דרעי מתקרבת לרגעי ההכרעה: הערב (שישי) פורסם ב"אולפן שישי" כי מסתמנת החלטה במשטרה להמליץ על הגשת כתב אישום נגד דרעי, שנחקר כבר שבע פעמים במשטרה. השר דרעי ייחקר בקרוב, ככל הנראה בפעם האחרונה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נכון לעכשיו מסתמן שחוקרי המשטרה ורשות המסים מבססים לפחות חלק מהחשדות שהועלו נגד השר דרעי – ובעיקר העברות הכלכליות שנחקרו נגדו, אך לא רק הן. אם המגמה הזו תימשך – היא תוביל להמלצה להגיש כתב אישום נגד שר הפנים.

החשדות שהועלו נגד השר דרעי הם קבלת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס שאותן ביצע לכאורה בעת שמכר דירות לאחיו בירושלים. גם אשת השר יפה נחקרה באזהרה, בחשד שבכספים שנתרמו לעמותה שברשותה היא עומדת - "מפעלות שמחה" - נעשה שימוש לצרכים אישיים של השר דרעי.

להב 433, ארכיון
משרדי להב 433, ארכיון | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

מה אמר דרעי לשר הרווחה כץ?

אם אכן תתגבש המלצה להעמיד לדין את השר אריה דרעי, הרי שאז בפעם הראשונה יישבו בממשלה אחת שלושה שמעל ראשם תלויות המלצות משטרה לכתבי אישום: ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר העבודה והרווחה חיים כץ והשר אריה דרעי.

שר הרווחה חיים כץ
השר חיים כץ, ארכיון | צילום: Flash90, חדשות

ביום ראשון בתחילת השבוע, במהלך ישיבת הממשלה, המשטרה הודיעה שהתגבשה תשתית ראייתית להגשת כתב אישום נגד השר חיים כץ. בשלב זה עזב שר העבודה והרווחה את ישיבת הממשלה במהירות וכאשר יצא החוצה הראשון שפגש היה שר הפנים אריה דרעי שהגיע מולו. השר דרעי חיזק את השר כץ ואמר לו: "לפחות אתה סיימת עם המשטרה". למחרת התייצב דרעי בלהב 433 להמשך חקירתו. לאחר מכן כתב בעמוד הטוויטר שלו: "סיימתי היום חקירה נוספת, וכרגיל עניתי על כל השאלות שנשאלתי. הכל טוב כעת ויהיה עוד יותר טוב בעזרת השם".