רעיית רה"מ שרה נתניהו (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
יוגש כתב אישום? שרה נתניהו (ארכיון) | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

השימוע של שרה נתניהו בעניין "פרשת המעונות" החל הבוקר (רביעי) בנוכחות היועץ המשפטי לממשלה ועורכי דינה של אשת ראש הממשלה. בכפוף לשימוע, יוגש נגד נתניהו כתב אישום בגין מרמה והפרת אמונים ב-360 אלף שקלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחודש ספטמבר החליט מנדלבליט רשמית על הגשת כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה בפרשת המעונות. נתניהו חשודה בקבלת דבר במרמה, כשהזמינה ארוחות שף בסכום של כ-360 אלף שקלים תוך מצג שווא שאין מבשלת במעון. עם זאת, היא לא תואשם בפרשת החשמלאי ובפרשת הטיפול הסיעודי באביה.

כתב האישום מגולל את האירועים שהובילו לאשמה ב"פרשת הזמנת הארוחות". על פי הכתוב, החל מראשית חודש ספטמבר 2010 ועד לחודש מרס 2013, פעלה נתניהו יחד עם אב הבית, עזרא סיידוף, ליצירת מצג שווא לפיו במעון הרשמי של ראש הממשלה לא מועסקת מבשלת, למרות שבפועל הועסקו מבשלות לאורך כל התקופה. זאת, על מנת לעקוף את הוראות הנוהל המאפשר להזמין ארוחות למעון הרשמי רק במצב שאין בו מבשלת.

בדרך זו, טוען היועמ"ש, התקבלו במרמה מהמדינה מאות ארוחות ממסעדות ומשפים בשווי של כ-359,000 שקלים. בשל כך נתניהו תועמד לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות מרמה והפרת אמונים.

בעבר התבטא ראש הממשלה נתניהו בנושא החקירה וטען שאין מקום לדבר על אפשרות של עסקת טיעון או ניסיון לסיים את פרשת המעונות בלי ששרה נתניהו תמצא את עצמה בבית משפט על ספסל הנאשמים. שרה נתניהו הציגה גם בדיקת פוליגרף פרטית שערכה, בה נמצאה דוברת אמת.