הפיכתה של חקירת תיק 4000 לגלויה בימים האחרונים, מעצר מקורבים נוספים לראש הממשלה והחתמתו של עד מדינה נוסף היא מכה נוספת לנתניהו. ראש הממשלה צפה בחודשים האחרונים בחלק גדול מאנשי ה"כוורת" הקרובה אליו מסתבכים בפרשיות פליליות. סקירת מצב.

שלמה פילבר: מנכ"ל משרד התקשורת - חשוד בתיק 4000, חתם על הסכם עד מדינה

כיהן כמנכ"ל משרד התקשורת תחת השר נתניהו, נעצר בימים האחרונים במסגרת חקירת תיק 4000, ועל פי גורמים המעורים בחקירה המשטרה בחרה להתמקד בו. חקירת הרשות לניירות ערך בעניינו הסתכמה בהמלצה להגיש נגדו כתב אישום. חתם במהלך הלילה על הסכם עד מדינה.

תפס את תפקיד המנכ
פילבר בהארכת מעצרו | צילום: חדשות

 ניר חפץ: יועץ התקשורת לשעבר של הזוג נתניהו - חשוד בתיק 4000

חפץ היה יועץ התקשורת של בני הזוג נתניהו ואיש סודו של ראש הממשלה. נעצר בימים האחרונים בשל מעורבותו בתיק 4000. חפץ נחקר בחשד לעבירות טוהר המידות, מרמה, חוק איסור הלבנת הון וחוק ניירות ערך. חפץ נחקר גם על כך שלכאורה הציע לשופטת בדימוס הילה גרסטל, באמצעות מקורבה אלי קמיר, לסגור את תיקי שרה נתניהו תמורת מינוי למשרת היועץ המשפטי לממשלה.

ניר חפץ, יועץ התקשורת של נתניהו
חפץ בהארכת מעצרו | צילום:

ארי הרו: ראש לשכת נתניהו - עד מדינה בתיקי 1000 ו-2000

היה ראש לשכת נתניהו אחרי בחירות 2009 וראש הסגל של לשכת נתניהו ב-2014. אחד האנשים הכי קרובים לנתניהו ב-15 השנים האחרונות. האיש שהקליט את "הקלטות נוני מוזס". חתם על הסכם עד מדינה לפני כחצי שנה.

דוד שרן: ראש הסגל בלשכות של שטייניץ ונתניהו - חשוד בתיק 3000

ראש הסגל של שר האוצר שטייניץ ולאחר מכן של ראש הממשלה. חשוד שעשרות אלפי שקלים הועברו אליו מעד המדינה מיקי גנור במסגרת עסקת הצוללות.

יצחק מולכו: שליחו המיוחד של ראש הממשלה לעניינים מדיניים - חשוד בתיק 3000

נאמן הנאמנים של ראש הממשלה. החשדות המיוחסים למולכו כוללים מרמה והפרת אמונים. על פי החשד, מולכו לא דיווח בזמן אמת ובכלל, בניגוד למסמך ניגוד האינטרסים עליו הוא חתום, על העסקה הנרקמת בין המשרד בו היה שותף יחד עם עו"ד דוד שמרון לבין התאגיד הגרמני טיסנקרופ בעניין הצוללות.

מסרו עדות בתיק 4000. מולכו ושמרון
דוד שמרון ויצחק מולכו (ארכיון) | צילום: Yonatan Sindel,Michal Fattal/Flash90, חדשות

דוד שמרון: בן דודו של ראש הממשלה ופרקליטו האישי - חשוד בתיק 3000

מקורב מאוד לראש הממשלה נתניהו ופרקליטו האישי. בחודש יולי פורסם כי מיקי גנור, המתווך שעימו נחתמה עסקת עד מדינה, אמר בחקירתו כי עו"ד שמרון, פרקליטו של רה"מ נתניהו, היה שותפו המלא. זאת בניגוד לטענות שמרון כי חלקו בפרשה היה זניח.

אבריאל בר יוסף: סגן ראש המטה לביטחון לאומי - חשוד בתיק 3000

מועמדו של ראש הממשלה להיות ראש המטה לביטחון לאומי (המל"ל). במשטרה טוענים כי גיבשו תשתית ראייתית כנגד בר יוסף בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים ועבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. המשטרה ממליצה גם להעמיד לדין את רעייתו של בר יוסף - עליזה - בגין תיווך לשוחד, וחשד להלבנת הון.

נתן אשל: מקורב לנתניהו ולשעבר ראש הסגל - הורחק מלשכת ראש הממשלה

הורשע בבית דין משמעתי בהתנהגות שאינה הולמת והורחק מלשכת ראש הממשלה. עדיין אחד האנשים המקורבים ביותר לבני הזוג נתניהו.

נתניהו, היום
בני הזוג נתניהו (ארכיון) | צילום: AP

שרה נתניהו: רעיית ראש הממשלה - לפני כתב אישום בפרשת המעונות

על פי כתב החשד, החל מראשית חודש ספטמבר 2010 ועד לחודש מרס 2013, פעלה נתניהו יחד עם אב הבית, עזרא סיידוף, ליצירת מצג שווא לפיו במעון הרשמי של ראש הממשלה לא מועסקת מבשלת, למרות שבפועל הועסקו מבשלות לאורך כל התקופה. נתניהו חשודה בקבלת דבר במרמה, כשהזמינה בעזרתו של סמנכ"ל משרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, ארוחות שף בסכום של כ-360 אלף שקלים תוך מצג שווא שאין מבשלת במעון.