צו פירוק לחברה בבעלותו של אלוביץ' (צילום: איל יצהר, גלובס)
תיק 4000 - המשמעותי ביותר. אלוביץ' | צילום: איל יצהר, גלובס

תיק 4000 הוא התיק המשמעותי ביותר: בזמן שהעיסוק התקשורתי הוא בעיקר בתיקי 1000 ו-2000 וההמלצות שהגישה השבוע המשטרה לפרקליטות בעניין תיקים אלה, נראה כי התיק המשמעותי ביותר הוא דווקא תיק 4000 - פרשת בזק, תיק שחלו בו לאחרונה התפתחויות דרמטיות: כך דיווח אמש (שישי) פרשננו אמנון אברמוביץ'.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

התיק, שעוסק בחשד לפיו האתר "וואלה" שבבעלות שאול אלוביץ' הטה את הסיקור לטובת נתניהו תמורת הטבות לבזק, הועבר לחקירת משטרה, שמנהלת חקירה קדחתנית וחשאית מתחת לרדאר. זהו תיק שצפויות בו הפתעות ונראה כי זהו "התיק החזק ביותר מכל התיקים, עם הפוטנציאל הנפיץ ביותר". תחילה היה התיק בטיפול הרשות לניירות ערך, אך לאחרונה הוא ועבר למשטרה, עקב כך שהחשדות הם נגד בכירים לא רק בעולם העסקים.

הגילויים החדשים בתיק: כתבות ביקורתיות על משפחת נתניהו צונזרו?

בשבוע שעבר, פרסם גידי וייץ בעיתון "הארץ" גילויים חדשים בתיק 4000. על פי המידע החדש, עד המפתח בפרשה צפוי להיות מנכ"ל וואלה, אילן ישועה, שהיה אחראי על הסיקור באתר. כך ישועה היה אחראי כביכול על צנזור כתבות ביקורתיות על בני משפחת נתניהו, על שילוב ידיעות רבות שסיקרו באופן אוהד את רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ובנוסף אייטמים שהעבירו ביקורת נוקבת על נתניהו הוצנעו באתר ואף הוסרו ממנו.

חברת בזק, ארכיון (צילום: חדשות)
המנייה ממשיכה להתרסק. בזק | צילום: חדשותישועה הבהיר, כך על פי הפרסום, לאנשים שעבדו תחתיו שהוא מתנגד באופן נחרץ למדיניות נתניהו אבל הוא מקבל הוראות מלמעלה לפיהן עליו לדאוג לסיקור חיובי של בני הזוג נתניהו. ישועה טען כי הוא היה נתון ללחצים אדירים בנושא מצד אלוביץ' ורעייתו איריס. בשיחות עם עיתונאים הוא אף קשר בין הצנזורה לבין החלטות רגולטוריות של משרד התקשורת בראשות נתניהו, הנוגעות ישירות לרווחיות של בזק.

היועמ"ש מנדלבליט: חלו התפתחויות בתיק

על פי המידע החדש, הראיות בפרשה התחזקו לאחרונה והן כוללות בין היתר עדויות והתכתבויות רבות, חלקן מפורשות מאוד, בין כמה מהמעורבים בפרשה ובהם גם מקורב לרה"מ. בשבוע שעבר, בפגישה סגורה עם עיתונאים אמר היועמ"ש אביחי מנדלבליט שחלו התפתחויות בתיק - אך הוא לא פירט מה הן.

לפני כשבועיים, נחשף במהדורה המרכזית כי במהלך החקירה הפלילית נגד בכירי בזק החברה ערכה בדיקת פוליגרף לעובדים. זאת לאור הוראתו של דירקטוריון בזק שהורה על תחילת ביצוע חקירה פנימית. בין העובדים שנבדקו: לימור יוכלמן, היועצת המשפטית של החברה, שנשאלה האם האזינה לשיחות דירקטוריון שלא לקחה בהן חלק, היא השיבה בשלילה ונמצאה דוברת אמת.

בחודש שעבר פרסמנו כי רה"מ נתניהו ומקורבו שאול אלוביץ', יו"ר דירקטוריון בזק לשעבר והחשוד המרכזי בפרשת בזק, נפגשו 7 פעמים בתוך כשנה וחצי. הפרסום הגיע בעקבות עתירתו של עו"ד שחר בן מאיר לבית המשפט בבקשה לפרסם את פרטי ההתקשרות ביניהם.