נתניהו ומנדלבליט (ארכיון (צילום: חדשות)
נתניהו ומנדלבליט, ארכיון | צילום: חדשות

יומיים לאחר פרסום המלצות המשטרה להעמיד לדין את רה"מ נתניהו, המערכת הפוליטית והמשפטית עדיין סוערת. בריאיון שהעניק הבוקר (חמישי) לתוכנית "דקלסגל" בגל"צ אמר פרקליט המדינה שלעבר עו"ד ערן שנדר כי ייתכן שהיועמ"ש ישנה את סעיפי האישום נגד נתניהו, אך לא סביר שיבטל כליל את כל החשדות. "יכול מאוד להיות שהעבירות הפליליות ישתנו וקיימת תיאורטית האפשרות שיסגרו את התיק", אמר. "אבל אפילו כשאני מאזין רק לדברי רה"מ בנושא אני אומר שהסבירות שלא יהיה כתב אישום היא קטנה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אם היועמ"ש מתעלם מרעשי רקע ומסתכל על הראיות עצמן ומגיע למסקנה שהן לא מגבשות סבירות להרשעה ודאי שהוא יכול לסגרות את התיק, אבל אם שואלים אותי על הסבירות - היא שואפת לאפס", הסביר שנדר. "כיוון שאני לא זורק את המלצות המשטרה לפח ויש להן משקל, ויש שם (במשטרה) עורכי דין וייעוץ משפטי והם הגיעו למסקנה שיש שם עבירות פליליות".

עוד התייחס שנדר למערכת היחסים בין רה"מ נתניהו לארנון מילצ'ן ואמר כי על פי החוק, אסור להיקלע למצב של ניגוד עניינים ולא משנה מה אתה עושה בתוך המצב כשנקלעת אליו. "הרבה פעמים פעולות בתוך המצב הן לא שקופות", הסביר. "יש הרבה פרוטוקולים של תיקי נדל"ן למשל שמי שהועמד לדין היה איש ענייני שפעל רק לטובת מדינת ישראל, אבל בסופו של יום מסתבר שהפרוטוקולים היו דבר אחד והאמת דבר שני. ולכן בא המשפט ואומר אל תיקלע למצב של ניגוד עניינים כי ברגע שנקלעת אנחנו לא יודעים איך פעלת".

עו"ד ערן שנדר (צילום: Flash 90)
עו"ד ערן שנדר | צילום: Flash 90עלהשאלה האם ייתכן שבמשך 20 שנה העביר מיצ'ן שוחד לרה"מ אך לא קיבל דבר עד שעלה על הפרק נושא "חוק מילצ'ן" בשנת 2013, ענה עו"ד שנדר: "להיות בקשרים עם רה"מ זה לא דבר מזיק. 'לרפד' ראש ממשלה זה לא מזיק. עובדה שגם ראינו דברים ספציפים".

בהמשך הריאיון תקף פרקליט המדינה לשעבר את הביקורת שהעביר יו"ר הקואליציה אמסלם על ח"כ לפיד והכינוי "מלשן" שהפנה לעברו. "אנחנו חיים בעולם היום של גסות בוטה והחכמה היא לנהוג בריסון ולא לרדת לרמה ולענות בגסות", אמר. "אני רוב חיי הופעתי בבתי משפט בנושאים פליליים נגד עבריינים בכירים וזוטרים - והמשותף לכולם היה שאת השפה הזאת שמעתי שם".