הכתובות שרוססו הבוקר (צילום: דוברות המשטרה)
הכתובות שרוססו הבוקר | צילום: דוברות המשטרה

במשטרת ישראל התקבל הבוקר (שני) דיווח על חשד לפשע שנאה בשכונת פסגת זאב בירושלים. צמיגיהם של מספר כלי רכב נוקבו וכתובות רוססו באמצעות ספריי צבע על מספר כלי רכב חונים וקירות סמוכים. המשטרה פתחה בחקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בין היתר, רוססו הכתובות "תנו לנו לטפל בהם", "אין מקום בארץ ישראל לזרים אויבי השם" ו"יחי המלך המשיח". למקום הגיעו חוקרי משטרה וחוקרי זיהוי פלילי של המשטרה שפתחו בחקירה, והחשד הוא כי מדובר בנקמה בעקבות שני פיגועי הטרור של הימים האחרונים, זאת משום שהכתובות רוססו על ביתו של תושב ערבי.

הכתובות שרוססו הבוקר (צילום: דוברות המשטרה)
הכתובות שרוססו הבוקר | צילום: דוברות המשטרה
הכתובות שרוססו הבוקר (צילום: דוברות המשטרה)
הכתובות שרוססו הבוקר | צילום: דוברות המשטרה

הלילה (בין ראשון לשני) הותר לפרסום כי עדיאל קולמן, בן 32 מכוכב השחר, הוא ההרוג בפיגוע הדקירה העתיקה בירושלים. קולמן נדקר אתמול בידי מחבל תושב אזור שכם ברחוב הגיא הסמוך לרובע היהודי ולכניסה לכותל המערבי, ומת מפצעיו לאחר שעות בהן נלחמו על חייו הרופאים בבית החולים שערי צדק. בעקבות הפיגוע, ביצעו כוחות צה"ל מהחטיבה המרחבית "שומרון", בשיתוף כוחות שב"כ ומג"ב, מיפוי הנדסי לצורך הריסת בית המחבל בכפר עקרבה, ותחקרו את בני משפחתו של המחבל.

תחקיר ראשוני של פיגוע הדקירה מעלה את הסברה כי זהו פיגוע נוסף שעונה למאפיינים של "מחבל בודד". במקרה הזה מדובר בתושב בן 28 מהכפר עקרבה שבאזור שכם, נשוי ואב לשניים שהחזיק באישור שהייה בירושלים. על פי הערכות המערכת הביטחונית, המחבל פעל לבדו ולא היה חלק מהתארגנות טרור.

ברגעים שקדמו לפיגוע נראה המחבל מסתובב ברחוב הגיא ההומה - מוקד לדקירות בגל הטרור הקודם - ומברר עם הסוחרים במקום אם יש עבודה. בשלב מסוים הוא זיהה את המאבטח, הלך אחריו ולפתע שלף סכין, דקר אותו ופצע אותו קשה מאוד. סיור של המשטרה שעבר במקום זיהה את המחבל והגיב מהר בירי ממנו נהרג המחבל.