"מילצ'ן לא דיבר איתי בעניין אישי". רה"מ (צילום: החדשות)
מילצ'ן תוקף: "ההודאות לא תקפות" | צילום: החדשות

אחרי שהופתע מהמלצות המשטרה להעמידו לדין יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת המתנות, המיליארדר ארנון מילצ'ן במתקפה נגד המשטרה. בשיחה עם חדשות 2, פרקליטיו טוענים שההליך שהתנהל נגדו היה לא הוגן מכיוון שהוא לא הוזהר ב-4 החקירות הראשונות, עד שהתייעץ עם עורך דין. לכן, אם יוגש נגדו כתב אישום הם יטענו שהחקירות הראשונות של המילארדר אינן קבילות.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ממשרד המשפטים נמסר מסרו כי "כל טענה מצד עורכי דינו של מילצ'ן תיבחן בקפידה במסגרת ההליך, כמקובל". במשטרה חושבים שכדאי להגיע להסדר עם ארנון מילצ'ן בשל חשש שאם יואשם יחד עם נתניהו עם יחברו יחדיו ויקשו על החקירה. לכן, הם חושבים על עונש סמלי ולהפוך אותו לעד תביעה.

עם פרסום ההמלצות ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לטענות שקיבל שוחד מהמיליארדר. "איך אפשר להתייחס ברצינות לטענה שתמורת סיגרים פעלתי לטובת ארנון מילצ'ן", אמר נתניהו בתגובתו הרשמית. "כשבפועל ההפך הוא הנכון? פעלתי לסגור את ערוץ 10 שהוא מבעליו. אילולא הנחיית היועמ"ש, הערוץ היה נסגר. איך אפשר לומר שפעלתי לטובת מילצ'ן, אם אחד מצעדיי הראשונים כשר אוצר היו לשבור את המונופול של מילצ'ן?".

נתניהו גם התייחס לטענות כי ניסה לקדם את "חוק מילצ'ן", שהטיב עם המיליארדר. "עוד טענה מופרכת. העובדה שנשאלתי על כך שאלות ספורות אומר המון", אמר נתניהו ודחה את המלצות המשטרה. "אבל אמרתי שמעולם לא פעלתי לטובת מילצ'ן זולת בדבר אחד - הוויזה. איך אפשר לבוא בטענות שבשביל סיגרים פעלתי אצל האמריקנים שתוחזר למילצ'ן הויזה שנשללה ממנו?".