לאחר שגופתו של של אביתר גדסי ז"ל, הפעוט שנרצח על ידי אביו, אותרה סמוך לתחנת הרכבת בבית יהושע, פורסמו ממצאי החקירה הראשוניים. הערב (רביעי) פורסם במהדורה המרכזית שמהממצאים הראשונים שאספה הפתולוגית עולה כי אילן גדסי רצח את בנו בחניקה לפחות 12 שעות לפני ההתאבדות - שעות שבמהלכן לא אותר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הממצאים הועברו לבכירים במשטרת מחוז מרכז, שם עדיין נבדקת ההתנהלות והתפקוד של המשטרה במהלך האירוע. אתמול הובאו למנוחות האב ובנו. אחיו של האב טען: "זה היה טירוף של רגע, זה מה שהוא רצה כל החיים - ילד, והוא את כל הנשמה שלו נתן שם. הילד היה כל החיים שלו, לא היה שום קצה חוט ושום רמז שיכל להדליק נורה אדומה".

"זה היה ברור ברגע שהוא נעלם שנכנס בו שד, זה לא אילן", הוסיף. "אנחנו חונכנו בבית חם תומך ואוהב. אילן היה בו לפה עם אביתר אולי 3-4 פעמים בשבוע ואני אמרתי לעצמי שאם הוא חטף התקף שיגעון, שזה מה שחששנו, הוא לא יוותר על אביתר. מרוב החיבור המיוחד שהיה שם".

בהמשך דבריו סיפר האח על החקירה המשטרתית. "הייתי במשטרה לתת עדות ועשו לי תרגיל, שמו לי אזיקים אמרו לי אתה יודע איפה אח שלך ואתה לא מספר, אני אומר להם תקשיבו אני מחפש את אח שלי המשפחה בהיסטריה. אילן לא יפגע בבן שלו בחיים".

מחקירה ראשונית עולה כי האירוע ככל הנראה התחיל בוויכוח קשה בין בני הזוג כבר שתי יממות לפני כן, בלילה שבין שבת לראשון - ויכוח שגלש לאלימות. למרות שהאם הזעיקה את השוטרים לאחר התקרית, לטענת המשטרה היא לא הגישה תלונה. מדובר בזוג שלא היה מוכר לרשויות הרווחה או למשטרה.

מהחקירה התברר כי במהלך הוויכוח בין בני הזוג דקר הבעל את אשתו, פצע אותה קל ונמלט עם בנם המשותף אביתר בן ה-3: האישה נותר בדירה עם בתה בת ה-8 מנישואים קודמים. לאחר מכן, סמוך לשעה 05:00, האב נמלט מהזירה ברכב מסוג פז'ו כשהמשטרה הוזעקה רק סמוך לשעה 08:00 על ידי אחת מחברותיה של האם, לה סיפרה על שאירע.

_OBJ

סמוך לשעה 19:48 ביום שלישי התקבל הדיווח מרכבת ישראל על רכבת שפגעה באדם דרומית לתחנת בית יהושע. שוטרים שהגיעו למקום מצאו את גופת הגבר סמוך למכונית הנעולה. בחיפוש על גופתו נמצאו המפתחות למכונית, בתוכה נמצאה גופתו של הילד בן ה-3 לאחר שנרצח על פי החשד על ידי אביו. "הפכנו כל אבן, עשינו הכל על מנת למצוא את האב ובנו, אין תרחיש שלא בדקנו", הסביר קצין בכיר במשטרה. "אנו משוכנעים שעשינו הכל. המשטרה כל הזמן לומדת - נבדוק גם את עצמנו".