חפץ העיד מה אמר מילצ'ן בתום הפגישה עם נתניהו (צילום: רויטרס, פלאש 90, חדשות)
נתניהו וחפץ | צילום: רויטרס, פלאש 90, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להיחקר גם בחשד לשיבוש החקירה בתיק 4000, כך הבהירו היום (שני) גורמים משפטיים. על פי החשד, עד המדינה חפץ לא פעל להעלים ראיות ולהשמיד הודעות sms על דעת עצמו, אלא ברשות ובסמכות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ראש הממשלה ככל הנראה לא שלח מסרונים באופן ישיר, אך החשד מתמקד בכך שהקשר מול אלוביץ' התבצע בין השאר, באמצעות רעייתו שרה, בנו יאיר והמעגל שסבב אותו של שני עדי המדינה בפרשה, חפץ ופילבר. אלה יוכלו לספק את הראיות הדרושות כדי לקשור את כל החוטים בין נתניהו לאלוביץ'.

מלשכת נתניהו נמסר בתגובה לפרטים אלו כי "הדלפה של חומרים מחקירה, אפילו אם מדובר בטענות שווא, הן הניסיון האמיתי לשיבוש חקירה. ראש הממשלה פעל ופועל תמיד לפי החוק. הטענות על שיבוש הן קשקוש. לא שיבוש, לא דובים, לא כלום".

הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי חפץ, שהיה יועץ התקשורת לשעבר של בני הזוג נתניהו, סיפר לחוקריו כיצד ביקש מבני הזוג אלוביץ' למחוק מסרונים שהתקבלו משרה נתניהו שבהם היו הנחיות לכאורה כיצד להטות את הסיקור שקיבלו באתר "וואלה".

על פי הפרסום, חפץ שלח הודעה ובה הורה לשאול אלוביץ' ורעייתו איריס: "תמחקו את הסמסים משרה, תשמידו את הטלפון". חפץ עצמו סיפר כי לפני שהפך לעד מדינה הוא השמיד את הטלפון שלו, שבתוכו היו מסרונים והקלטות המעידים על הקשר בין המעורבים בפרשת וואלה-בזק (תיק 4000). 

אלא שלמרות הניסיון להשמיד לכאורה ראיות, לאחר הפיכתו לעד מדינה שהוא שמר חפץ העתקים של ההקלטות והסתיר ראיות אחרות במכשירים נוספים שלא הושמדו. החוקרים הצליחו להתגבר על הניסיונות לשבש את החקירה באמצעות הקלטות שסיפק חפץ בשילוב עדותו של מנכ"ל וואלה אילן ישועה, שסיפק גם הוא ראיות להוראות להטיית סיקור הזוג נתניהו בוואלה.

כשחקירת הפרשה החלה לפני שנה, נרשם לחץ בסביבת ראש הממשלה ומתיעוד הבקשות שנשלחו לזוג אלוביץ' עולה כי חפץ נשלח להעלים ראיות. במסגרת אותו ניסיון, הורה יועץ התקשורת לבני הזוג למחוק מסרונים שקיבלו מרעיית ראש הממשלה ואפילו הורה להם להשמיד את מכשיר הטלפון שלהם.

כשחוקרי המשטרה הראו לחפץ חלק מהראיות שהגיעו לידיהם והצביעו במפורש על ניסיונו לשבש את החקירה הוא נלחץ, וייתכן שזה אחד הגורמים שהביאו אותו לחתום על ההסכם. גורמים המעורים בפרטים סיפרו ל"ידיעות" כי "זאת הייתה פעולת שיבוש כמו של העבריינים הגדולים ביותר, מי שאין לו מה להסתיר לא פועל ככה לשבש".