חקירת רה"מ ורעייתו תדחה (צילום: חיים צח / לע"מ)
חקירת רה"מ ורעייתו תדחה | צילום: חיים צח / לע"מ

חקירת ראש הממשלה בנימין נתניהו במסגרת תיק 4000 שהייתה אמורה להיערך מחר (שני) נדחתה בשל מחלתו של נתניהו. מלשכת רה"מ ביקשו מהמשטרה לדחות את החקירה המתוכננת לרה"מ ולרעייתו ואולי גם לבנו יאיר, מכיוון שנתניהו עדיין לא החלים ממחלת השפעת. הכוונה היא לקיים את החקירה בסוף השבוע הקרוב, בכפוף למצבו הבריאותי. 

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשבוע שעבר פנתה המשטרה ליועמ"ש לאשר לזמן לחקירה נוספת את ראש הממשלה בנימין נתניהו, את רעייתו שרה וייתכן שגם את בנו יאיר בתיק 4000 - פרשת בזק. באגף החקירות והמודיעין ביקשו, אבל המועד תלוי אך ורק בנתניהו.

בחקירה הבאה יציגו החוקרים לבנימין נתניהו ולרעייתו תוצרים ראשוניים מהעדות שמוסר עד המדינה ניר חפץ. אתמול סיים חפץ את מעצר הבית שלו אך לא סיים את עדותו: הוא ממשיך להתייצב מדי יום במשרדי להב 433 ומוסר עדות מפורטת, זה ייקח, כך נראה, לפחות עוד שבוע-שבועיים.

לפני כשבועיים נחתם הסכם עד מדינה עם יועץ התקשורת לשעבר של בני הזוג נתניהו, ניר חפץ, שמסר עדות על מעורבותו של נתניהו בתיקים 1000, 2000 ו-4000. במשטרה בוחנים אפשרות לערוך עימות בין עד המדינה ניר חפץ לבין שרה נתניהו במסגרת חקירות ההמשך, אולם לא לבצע עימות שכזה בין חפץ לראש הממשלה עצמו. במשטרה מסבירים כי עימות מסוג זה מועיל רק במידה וישנה ציפייה כי החשוד יישבר ויודה במיוחס לו, והסיכוי שדבר שכזה יקרה לראש הממשלה נתניהו קלוש.

בשלב זה צפויות לראש הממשלה ורעייתו עוד מספר חקירות. בחקירתו הקודמת ניכר היה שראש הממשלה נערך היטב עם פרקליטיו, אולם הוא לא הצליח להפריך או אפילו לסדוק את החשדות נגדו, שעדויותיהם של חפץ ושלמה פילבר ביססו היטב. בשלב זה אין כוונה לגייס את שאול אלוביץ' כעד מדינה נוסף.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "איזו הפתעה! פחות מיממה אחרי שראש הממשלה נתניהו פתר בהצלחה את המשבר הקואליציוני, מתפרסמת בתקשורת עוד הדלפה מהחקירות, כדי לוודא שהנושא לא ירד מהכותרות אפילו יממה אחת".