דוד ביטן. ארכיון (צילום: flash 90, חדשות)
ביטן לאחר חקירה בלהב 433 | צילום: flash 90, חדשות

במקביל להתפתחות הדרמטית היום (ראשון) בחקירת פרשת ביטן, יזם הנדל"ן דרור גלזר מסר עדות מפורטת לחוקרים. גלזר סיפר לחוקרים כיצד העביר לביטן 250 אלף שקלים באמצעות משה יוסף. לפי גרסת גלזר - ביטן פעל אצל סגן ראש עיריית תל אביב, ארנון גלעדי, לקידום פרויקטים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לעת עתה חבר הכנסת ביטן עדיין לא החליט אם בחקירתו הקרובה ישתף פעולה עם החוקרים או ימשיך לשמור על זכות השתיקה. עם זאת, לפי פעולותיהם של צוות החקירה, נראה שהמשטרה לא מחכה להחלטה של ביטן ומבססת את התיק.

עדותו של גלזר היום מפלילה ככל הנראה בעיקר את ארנון גלעדי המכהן כסגן ראש עיריית תל אביב, גלזר העביר גם ראיות 'חפציות' לחוקרים. גלעדי התייחס בעבר להיכרותו ארוכת השנים עם ביטן. "הרבה שנים אנחנו הולכים ביחד, גם ברמה הפוליטית", סיפר והוסיף כי לא ידוע לו על דברים לא חוקיים שנעשו במסגרת הקשר בין השניים. "אני לא יודע איזה הפרת אמונים, אני איש ציבור שעושה עבודתי".

ארנון גלעדי (ארכיון) (צילום: יח"צ פרו אסטרטגיה, מתןך ויקיפדיה, חדשות)
ארנון גלעדי (ארכיון) | צילום: יח"צ פרו אסטרטגיה, מתןך ויקיפדיה, חדשות

קו ההגנה העיקרי של יו"ר הקואליציה לשעבר הוא שלחוקרים אין הוכחות חד משמעיות להעברת כספים במזומן או בהעברות בנקאיות ממשה יוסף לביטן. לטענת מקורביו, הכספים שעברו מגלזר ויועדו לביטן 'עצרו' אצל מקורבו של ביטן - משה יוסף.

החשדות נגד ביטן: שוחד מצטבר בסך חצי מיליון שקלים

בשלב זה ביטן חשוד בקבלת שוחד מצטבר בסך יותר מחצי מיליון שקלים. מדובר בשתי פרשיות שנחקרות בעניינו של יו"ר הקואליציה לשעבר: קבלת שוחד בסך 250 אלף שקלים מהיזם דרור גלזר, זאת לצד החשד לקבלת שוחד מחברת "דניה סיבוס".

בלב החקירה עומדת חברת הבנייה, כשעל פי החשד, ביטן קיבל ממנה שוחד בסכום של 300 אלף שקלים. מעצרו של מנכ"ל החברה, רונן גינזבורג, בתחילת החודש הוא ככל הנראה רק אחד התוצרים הראשונים של העדות שהחל למסור איש העסקים משה יוסף, מקורבו של יו"ר הקואליציה לשעבר ומי שכונה "הגזבר של ביטן", לפני כשבועיים.

ביטן (צילום: החדשות)
ביטן בסיום חקירה | צילום: החדשות

במשטרה מעריכים כי הכספים הועברו במסגרת פרויקט בנייה בראשון לציון בו התעניינה החברה, אך לא מדובר ב"מתחם האלף" עליו פורסם בתחילת החקירה. על פי החשד, בחברה פנו לביטן, שהפנה אותם לחברו והעד המרכזי בפרשה, איש העסקים משה יוסף, שקיבל מחברת הנדל"ן 300 אלף שקלים. לאחר מכן יוסף הנפיק חשבוניות, שהמשטרה חושדת שהן פיקטיביות, עבור מתן ייעוץ.

לפני כ-10 ימים התייצב ביטן לחקירתו החמישית מאז החלה חקירת פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון - והמשיך לשמור על זכות השתיקה. לאחר פחות משעתיים הסתיימה החקירה וביטן עזב את המקום. בפתח החקירה מסר ביטן הודעה קצרה לחוקרים שבה נאמר כי הם לוחצים על חשודים וגורמים להם להעיד נגדו. לכן, לדבריו, במצב הזה הוא אינו מתכוון לחזור בו מזכות השתיקה שבה בחר.