בנימין נתניהו וניר חפץ (צילום: יוסי זמיר, פלאש 90, חדשות)
ארכיון | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90, חדשות

ביחידת להב 433 סיכמו היום (שני) יום של חקירה משולבת, מבצע לוגיסטי יוצא דופן במסגרת חקירת פרשת בזק. במשך יותר מ-4 שעות נחקר רה"מ נתניהו במעונו בירושלים, רעייתו, בני הזוג אלוביץ' ומנכ"לית בזק לשעבר סטלה הנדלר נחקרו במשרדי להב 433 ואילו יאיר נתניהו נחקר במשרד הרשות לניירות ערך. אך לצד החקירות, היו במהלך היום גם עימותים פנים מול פנים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כך למשל במהלך חקירתו של שאול אלוביץ', הוא עומת עם עד המדינה ניר חפץ. החוקרים הציעו גם לשרה נתניהו להתעמת עם חפץ , אך ככל הנראה רעיית רה"מ סירבה לעימות שכזה. מלבד העימותים הטיחו החוקרים בחלק מהחשודים פרטים מעדותו של ניר חפץ, וייתכן שבהמשך אף ישמיעו להם גם הקלטות או תמלילי הקלטות שחפץ העביר לחוקרים. אין ספק שהחקירה שהתנהלה היום, לא תהיה האחרונה בפרשת בזק.

אך תיק 4000 אינו היחיד בו עוסקים חוקריו של ניר חפץ. במהלך עדותו מסר חפץ לחוקרים פרטים גם מתיקים שהחקירה בהם הסתיימה - תיקי 1000 ו-2000, וייתכן שבעקבות הפרטים החדשים האלה שמחזקים את החשדות נגדו, תידרש חקירה נוספת של רה"מ בתיקים אלו.

רה"מ: "אני אחגוג את החג הזה בשמחה גדולה"

בשעות הבוקר והצהריים נחקרו במשך שעות ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו שרה ובנו יאיר, במסגרת חקירת פרשת בזק. מדובר היה בחקירה משולבת, כשבמקביל לבני משפחת נתניהו נחקרו גם בני הזוג אלוביץ' ומנכ"לית בזק סטלה הנדלר. שני עדי המדינה, ניר חפץ ושלמה פילבר, שהו בחדרים סמוכים במהלך כל החקירות. בכירי אגף החקירות עקבו בחפ"ק מיוחד שהוקם בלהב 433 אחר תוצרי החקירות, והנחו ועדכנו בזמן אמת את החוקרים השונים בתשובות שמסרו החשודים.

תמלילי נתניהו נחשפים. הדיווח המלא (צילום: פלאש 90, חיים צח, חדשות)
גם שרה ויאיר נתניהו נחקרו | צילום: פלאש 90, חיים צח, חדשות

לאחר תום חקירתו התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לאירועים. "אחרי המפגש הזה כמו המפגשים האחרים אני בטוח שלא יהיה כלום כי לא היה כלום", אמר נתניהו בסרטון שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. בפוסט אחר תקף את התקשורת והכחיש כי משפחתו עומתה עם עדי המדינה.

ראש הממשלה סיפר תחילה על פגישותיו עם שרי החוץ של גרמניה וצרפת, ולאחר מכן התייחס גם לחקירות. "היה לי עוד מפגש היום, בנושא אחר", סיפר. "גם הוא קשור לביטחון אבל סוג אחר של ביטחון: הביטחון המוחלט שלי, אחרי המפגש הזה כמו המפגשים האחרים, שלא יהיה כלום - כי לא היה כלום".

לסיום ביקש ראש הממשלה לאחל לעם ישראל חג פסח שמח. "תיהנו עם המשפחות שלכם - אני אהנה עם המשפחה שלי", סיפר. "אני אחגוג את החג הזה בשמחה גדולה, בביטחון גדול, עם הרבה חרוסת ואפס מרור".