חקירה משותפת של משרד החקירות "עורב מודיעין עסקי" ושל שוטרי מחוז תל אביב הובילה למעצר של חשוד שלכאורה השיג שמות וטלפונים של מאות אלפי מנויי חברת הביטוח "הפניקס" וניסה למכור אותם. חוקרים סמויים התחזו ללקוחות ובשעת המכירה החשוד תועד במצלמות ונעצר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

החוקרים הסמויים סיפרו לחשוד כי הם מקימים חברת ביטוח משלהם, ורוצים לבנות קליינטורה חדשה. "במהלך הפגישה הבחור סיפר שיש לו מאגר נתונים והוא מוכר לנו אותו עבור 1.5 שקל לכל שם של לקוח", סיפר רס"ב שרון ברמי, מיחידת ההונאה במחוז תל אביב. "הוא רצה למכור לנו 13 אלף לקוחות, אבל אנחנו יודעים שהיו לו במאגר 500 אלף לקוחות", הוסיף ברמי.

החוקרים הפרטיים של "עורב מודיעין עסקי" הצליחו להגיע לחשוד לאחר ש"הפניקס" שמו לב שמישהו גנב מהם את המידע. בתום חקירה הצליחו להגיע לחשוד , ללא עבר פלילי. חברת הביטוח הגישה תלונה במשטרה והחוקרים הזמינו אותו למפגש שתועד במצלמות הנסתרות.

"לאחר שנתן לנו את החומר, אנחנו העברנו לו את הכסף וברגע שהוא ספר את הכסף הגיעו בלשים ועצרו אותו", סיפר רס"ב ברמי . חוקרי יחידת ההונאה של מחוז תל אביב הביאו אותו להערכת מעצר. יחד אתו נעצר אדם נוסף שנחשד בהדלפת המידע וסייע לו לסחור במידע פרטי של לקוחות חברת הביטוח.

עו"ד יוסף גגולה, פרקליטו של החשוד: "אני סבור שהלקוח שלי לא עבר עבירה פלילית ויודגש כי אין לו עבר פלילי כלל. היום הוא שוחרר למעצר בית".

תגובת "הפניקס": "עם קבלת המידע הראשוני פתחה החברה בחקירה פנימית והוגשה תלונה במשטרה. החברה מדגישה שלא הועברו נתונים פיננסיים. צוות בדיקה מיוחד לבחינת הנושא מונה ונמסר דיווח לרשות שוק ההון".