רום מרשי, תקף שני קשישים ושוטר (צילום: החדשות)
מרשי בביהמ"ש, היום | צילום: החדשות

המשטרה דוחה את גרסתה של אמו של רום מרשי בן ה-30, שעל פי החשד תקף אתמול (שני) עם מסור שני שוטרים בכניסה לביה"ח בחיפה ונמלט - ולאחר מכן תקף שני קשישים. בבית המשפט אמו אמרה היום כי התריעה על המסוכנות של בנה שעה לפני התקרית, ולטענתה זכתה להתעלמות מהמשטרה - אך האחרונים הודיעו שגרסתה לא נכונה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני הזעקתי את המשטרה תוך עשר דקות, התקשרתי ב-7:27 - הלכתי אתו ברחוב והרגשתי שהוא הולך לעשות משהו", שחזרה האם. היא פנתה לשופט ואמרה: "אני מבקשת ממך לשלוח אותו לאשפוז, הוא חולה, אף אחד לא יכול עליו  - כל מה שהוא עושה לא באחריות שמומחה יחליט בשבילו". האם הוסיפה: "אני לא יכולה לחיות עם הבן אדם הזה, אני לא יכולה - הוא משוגע, הוא לא יודע". 

אלא שבמשטרה הוציאו הודעה בה דחו בתוקף את גרסת האם אותה הציגה היום. "הניסיון לקשור בין פנייתה אל מוקד 100 לאירועי האלימות של בנה, מטעה וחוטא לאמת", נמסר. "פנייתה אכן התקבלה במוקד 100 בשעה 07:24, אולם טענה בה כי בנה 'מתעסק עם עלים ברחוב וקורא למשיח' ומבקשת מהמשטרה שיבואו לאשפזו".

cמשטרה הוסיפו כי באותה שיחה "הובהר לה על ידי המוקדן שלא מדובר בחשד לעבירה פלילית או מסוכנות לציבור וכי עליה לפנות לגורמי רפואה - אל פסיכיאטר מחוז, המוסמך לאשפז אדם. עוד נדגיש כי בשונה מפנייתה, ניידת שוגרה אל הרחוב על מנת לאתרו, רק לאחר שהתקבלה במוקד פניה קונקרטית ממד"א, בדבר אדם חולה שמשתולל ברחוב, ועם איתורו בשעה 08:12, כבר דווח על פציעתם של השוטרים והימלטות החשוד מהמקום".

הסכין שנתפסה בתוך הדירה (צילום: דוברות המשטרה)
סכין ששימשה עפ"י החשד את מרשי | צילום: דוברות המשטרה

היום האריך בית משפט השלום בחיפה את מעצרו של מרשי ב-7 ימים. הוא חשוד בניסיון רצח ותקיפת שוטרים. "מדובר באירוע קשה", אמר השופט זאיד פלאח. "החשוד הביא להפעלת כוחות גדולים של משטרה. עיינתי בחומר הראיות וקיים חשד סביר שהוא עבר את העבירות - עיינתי בפעולות החקירה הנדרשות ואני מאריך את מעצרו עד ליום 20 במרס. עיינתי בתיק ואני שולח אותו להסתכלות ומורה לפסיכיאטר המחוזי לבדוק אותו".