שרה נתניהו ואביבי מנדלבליט (צילום: פלאש 90 - יהונתן סינדל, חדשות)
"הטענות נשמעו בלב פתוח" | צילום: פלאש 90 - יהונתן סינדל, חדשות

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט סיים את השימוע שקיים היום (רביעי) בעניינה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, נגדה הוא צפוי להגיש כתב אישום בפרשת מעונות ראש הממשלה. השימוע התקיים בנוכחות פרקליטיה של נתניהו, בעוד שהיא עצמה שוהה בביקור בהודו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

בישיבת השימוע טענו מטעמה של נתניהו באי כוחה, עו"ד יעקב וינרוט ועו"ד יוסי כהן. נתניהו חשודה בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות מרמה והפרת אמונים, בשל חלקה בפרשת הזמנת הארוחות, שנחקרה כחלק מ"תיק המעונות".

מטעמה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו נמסר: ״באי כוחה של רעיית ראש הממשלה, עורכי הדין יעקב וינרוט, יוסי כהן ועמית חדד, הציגו היום במשך כארבע שעות שורה ארוכה של טיעונים משפטיים וראייתיים כבדי משקל המפריכים מכל וכל את הטענות כלפי הגברת נתניהו. חלק משמעותי מהטיעונים הנ״ל לא התפרסמו בתקשורת, וטוב שכך, מפני שראוי כי ההליך המשפטי יתנהל בהגינות ובמקצועיות על ידי רשויות האכיפה המוסמכות ולא בתקשורת. אנו שמים מבטחנו בראשי מערכת הפרקליטות והיועץ המשפטי לממשלה שישקלו את מכלול הדברים שהוצגו בפניהם היום בכובד ראש ויוציאו את הצדק לאור״.

בשימוע נכחו פרקליט המדינה שי ניצן, המשנה שלו לעניינים פליליים, פרקליט מחוז ירושלים וצוותו, וכן גורמים בכירים נוספים. בהודעתו של מנדלבליט הוא ציין כי טענות ההגנה "נשמעו בלב פתוח ונפש חפצה". בתום השימוע ביקשו הסנגורים להשלים טיעוניהם בכתב, ובקשתם התקבלה. לאחר זאת, הוסיף מנדלבליט, ייבחנו הדברים ותתקבל החלטה סופית בפרשה.

יואשם במקביל, עזרא סיידוף (צילום: עמית ולדמן, החדשות)
סיידוף, ארכיון | צילום: עמית ולדמן, החדשות

בתוך כך, הליכי השימוע לבא כוחו של עזרא סיידוף, סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, בגין חלקו בפרשות השונות שנחקרו – מתקיימים בפרקליטות מחוז ירושלים. 

החשד: הזמינה ארוחות שף בסכום של מאות אלפי שקלים

בחודש ספטמבר החליט מנדלבליט רשמית על הגשת כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה בפרשת המעונות. נתניהו חשודה בקבלת דבר במרמה, כשהזמינה ארוחות שף בסכום של כ-360 אלף שקלים תוך מצג שווא שאין מבשלת במעון. עם זאת, היא לא תואשם בפרשת החשמלאי ובפרשת הטיפול הסיעודי באביה.

כתב האישום מגולל את האירועים שהובילו לאשמה ב"פרשת הזמנת הארוחות". על פי הכתוב, החל מראשית חודש ספטמבר 2010 ועד לחודש מרס 2013, פעלה נתניהו יחד עם אב הבית, עזרא סיידוף, ליצירת מצג שווא לפיו במעון הרשמי של ראש הממשלה לא מועסקת מבשלת, למרות שבפועל הועסקו מבשלות לאורך כל התקופה. זאת, על מנת לעקוף את הוראות הנוהל המאפשר להזמין ארוחות למעון הרשמי רק במצב שאין בו מבשלת.