מכות, משיכות אגרסיביות, התעללות - זה מה שראו במצלמות הנסתרות בני משפחתו של ד', בן 52 הלוקה בשכלו. "אחי סובל מתסמונת דאון", סיפר דוד, אחיו של ד'. "לא רק שהוא לא מדבר, הוא ממש חסר ישע".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אבי ז"ל אמר בזמנו לפני שהוא נפטר: 'אל תשימו אותו במוסד כי אנחנו לא יודעים, אולי ירביצו לו ויתעללו בו". אז המשפחה השאירה אותו בבית ושכרה מטפלת מנפאל. ארבע שנים היא טיפלה בו, אבל רק לפני מספר חודשים ד' החל להתנהג באופן משונה ואחיו התקין מצלמות בביתו. "לפני כחודש אני עובר על המצלמה וראיתי שהיא החטיפה לו סטירה", סיפר דוד.

ככל שחזר אחורה בצילומים, דוד ראה כיצד המטפלת התאכזרה אל אחיו. היא תועדה מכה אותו בהזדמנויות רבות, מגלחת אותו ללא קצף או מים חמים ומושכת בשערו בכוח כדי להוציא אותו מהחדר. התמונות הקשות הראו אותה מפילה אותו, מושכת חזק בתחתוניו ודוחפת אותו למיטה.

דוד האח החליט לגשת לתחנת המשטרה מרחב איילון ולהראות להם את המראות הקשים. גורמים במרחב מספרים שחוקרי מחלק המשפחה הזדעזעו למראה התמונות וניהלו חקירה יעילה שבסופה הבוקר הוגש נגד המטפלת כתב אישום. "הרגשנו טראומה, במיוחד האכזבה מזה שאתה סמכת על המטפלת שאתה אומר 'אוקיי, הוא בידיים טובות'", הוסיף דוד.

במשפחתו של ד' ביקשו להתראיין ולשדר את התמונות הקשות. הם רצו שהציבור ידע שכאשר מדובר בחסרי ישע, מבוגרים או ילדים, צריך להקפיד לשים לב מי שומר עליהם.