נעצר אחרי 18 שנים. ארכיון
אישום: פגע בערבים "ממניע גזעני" | צילום: חדשות 2

כתב אישום הוגש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי נגד תושב בית"ר עילית בן 25, בגין עבירות אלימות ונזק לרכוש. על פי כתב האישום, תקף הנאשם מספר בני אדם שזיהה כערבים על פי חזותם, וגרם נזק לרכוש.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בכתב האישום מתוארת שורת מקרים בהם גרם הנאשם נזק לרכוש ופגע בבני אדם על רקע גזעני. מקרה ראשון התרחש בחודש ינואר האחרון, אז ניסה הנאשם בעת שנהג ברכבו, לדרוס פועל ניקיון ממוצא ערבי. בתחילה דיבר עם הפועל על מנת לוודא שהוא אכן ערבי ואז נסע אחורה והאיץ את הרכב לכיוונו. הפועל עלה על המדרכה על מנת להתחמק מהרכב והנאשם ניסה לפגוע בו בשנית. בפעם השנייה פגע בעגלת פח בה השתמש לעבודתו.

לאחר ניסיון הדריסה, המשיך הנאשם לסופר מרקט בעיר בו זיהה עובד במקום כערבי, השתמש בעגלת הקניות שלו ופגע בו ברגליו ובגבו. הפגיעה גרמה לחבלה וכאבים בגבו של עובד הסופר. בלילה של אותו יום, הגיע הנאשם לחניון רמי לוי בו עבד בעבר ושבר מראות, שמשות ופנסים של רכב אותו זיהה כשייך לאדם ממוצא ערבי. בדומה לכך, שלושה שבועות קודם לכן הגיע לאותו חניון וניקב צמיגים לרכב נוסף אותו זיהה באותה הדרך. במקרה אחר, חסם הנאשם אוטובוס שחשב בטעות כי נהגו הוא ערבי ובעט בפנס הקדמי שלו ושבר אותו.

כתב האישום מבקשת הפרקליטות להעמיד את הנאשם לדין בגין מספר סעיפים וביניהם: היזק בזדון ממניע גזעני, תקיפה הגורמת חבלה של ממש ממניע גזעני וניסיון לחבלה בכוונה מחמירה