בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', בנו אור ורעייתו איריס הם בין העצורים במסגרת חקירת תיק 4000, כך הותר הלילה (שלישי) לפרסום. לצדם נעצר גם מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה (מומו) פילבר, יועץ התקשורת לשעבר של רה"מ נתניהו, ניר חפץ, מנכ"לית בזק סטלה הנדלר, ובכיר החברה עמיקם שורר. שלשום האריך בית המשפט את מעצרם של שישה מתוך שבעת החשודים ב-5-4 ימים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מהעדויות וממצאי החקירה שנאספו עולה החשד כי נתניהו פעל באמצעים שלטוניים שהמדינה העמידה לרשותו כדי לקדם אינטרסים ומטרות אישיות שלו, והחשודים שנעצרו חשודים במתן או בקבלת שוחד. במשטרה וברשות לניירות ערך בחרו לחקירת הפרשה את השם "מעבר לאופק".

ממשטרת ישראל נמסר הבוקר כי "במסגרת החקירה הצטברו חשדות ביחס לעבירות מתחום טוהר המידות, המרמה, חוק איסור הלבנת הון וחוק ניירות ערך, אשר התבצעו לאורך זמן, בתכיפות ובשיטתיות במסגרת מערכות יחסים שהתקיימו בין נושאי משרה בקבוצת בזק לבין עובדי ציבור ומקורביהם וכן חשודים נוספים". בהודעה שנמסרה צויין גם כי "עוד עולה מחומר הראיות כי מספר מן החשודים המעורבים פעלו באופן בוטה על מנת לשבש הליכי חקירה ולהקשות על מלאכת איסוף הראיות בחקירה". 

השבוע פורסם במהדורה המרכזית כי על פי הערכת המשטרה והרשות לניירות ערך, ראש הממשלה בנימין נתניהו יידרש לחקירה באזהרה במסגרת חקירת הפרשה. במקביל, במשטרה נעשים מאמצים קדחתניים לגייס את אחד החשודים לחתימה על הסכם עד מדינה תמורת המתקת עונשו. המטרה היא לחזק את החשדות והראיות נגד הדרגים הבכירים ביותר שנחקרים בפרשה.

אמש פרסם אמנון אברמוביץ' במהדורה המרכזית כי פילבר עשוי להיות עד המדינה. זאת, לאחר שחקירתו ברשות לניירות ערך הסתיימה בהמלצה להעמידו לדין חרף העובדה שלא קיבל כל תמורה בעבור השירותים וההטבות שהעניק לבזק.

אלוביץ' עצמו התייחס אתמול לחשדות נגדו ואמר כי הוא מכחיש אותן בכל תוקף. מקורביו הוסיפו כי "אנו מציעים להתאזר בסבלנות ולא למהר להסיק מסקנות, אנו סמוכים ובטוחים שכאשר הדברים יתבהרו ניתן יהיה להיווכח שהוא לא עבר כל עבירה".

יצוין כי חקירת הפרשה אמנם עברה למשטרה רק בימים האחרונים, אך פרקליטי החשודים הופתעו לגלות את כמות ואיכות החומר שנאסף לאורך החודשים האחרונים. בין הממצאים: הבטחה של רה"מ לאלוביץ' לסייע ברכישת אתר וואלה במחיר טוב ועל ידי רוכש שיהיה נאמן לנתניהו, וכן יחסים משמעותיים בין נתניהו ורעייתו שרה לאלוביץ' ורעייתו.

מטעמה של איריס אלוביץ' נמסר בתגובה: "אין שחר לטענות נגד גב' אלוביץ ואנו משוכנעים שכך יתברר".

מטעמו של אור אלוביץ' נמסר בתגובה: "קיימות טענות עובדתיות ומשפטיות כבדות משקל שיש בהן כדי לשמוט כל בסיס לחשד בעניינו של אור אלוביץ'. אין לנו ספק שזאת צריכה להיות מסקנת רשויות החקירה בהקדם".