פהמי ג'אבר, נהג אגד ממזרח ירושלים, עבר השבוע (שלישי) רגעי אימה במהלך הנסיעה השגרתית שלו בבירה. תאונה קלה שלוותה בהחלפת פרטים שגרתית התפתחה לאירוע אלים, כשאחד מנוסעי הרכב החל תוקף אותו. בתום האירוע הלא נעים, מי שנעצר היה דווקא נהג האוטובוס, חרף מחאת הנוסעים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רכב פרטי חתך את האוטובוס במפתיע והתחכך בו, ג'אבר עצר את האוטובוס, ירד לעבר נהג הרכב הפרטי כדי להחליף עמו פרטים. הנהג החל לקלל אותו ולצעוק עליו, אז יצא מהרכב האדם שישב ליד הנהג ורדף אחריו אל תוך האוטובוס.

בשלב זה החלה הדרמה האמתית. אותו אדם הציג עצמו בפני ג'אבר כשוטר, לא לפני שהשליך את הטלפון הנייד של נהג האוטובוס אל הרצפה. "מי אתה בכלל? אתה עצור!" צעק על נהג האוטובוס שהשיב "אני נהג ציבורי".

נוסעי האוטובוס שהבחינו במתרחש עצרו ניידת יס"מ שחלפה במקרה ברחוב וביקשו את עזרת השוטרים. שוטר יס"מ עלה לאוטובוס להפריד בין הניצים ואז שלף האזרח המכה תעודת שוטר.

אחת הנוסעות תיעדה כל העת את שהתרחש. כלל הנוסעים הבחינו גם הם שהאדם האלים הוא השוטר ולא הנהג. "הוא התחיל להרים עליו ידיים, לא הנהג, הנהג התנהג מאוד יפה", נראית אחת הנוסעות מסבירה לשוטר היס"מ.

המשטרה: "לא נותרה ברירה לשוטר"

אבל הנוסעים לא שכנעו את השוטרים, מי שנעצר בסוף על ידי היס"מ היה דווקא נהג האוטובוס כשהוא חבול ומושפל. אחרי לילה במעצר בבוקר הוא נלקח לטיפול בהדסה ונשלח לשלושה שבועות מנוחה בבית. היום הוא צפוי להגיש תלונה למחלקה לחקירות שוטרים.

תגובת "אגד": "מדובר באירוע חמור ביותר של תקיפת נהג אגד ללא כל סיבה על ידי מי שהתחזה לשוטר שלא בתפקיד. מקוממת הקלות שבה נלקח נהג מסור העושה תפקידו ללא רבב אל המעצר. אנו קוראים למח"ש ולמשטרה לחקור את האירוע ולמצות את הדין עם התוקף".

תגובת משטרת מחוז ירושלים: "השוטר התבקש לסייע בקבלת פרטים בתאונת דרכים. השוטר ביקש מנהג האוטובוס מספר פעמים את פרטיו לאחר שהזדהה כחוק בפניו עם תעודת שוטר, וזה סרב למרות שזו חובתו. משום כך לא נותרה ברירה לשוטר אלא לעכב את הנהג לצורך זיהוי ובירור הנסיבות ולבסוף לעצור אותו. כל זאת היה נמנע אם נהג האוטובוס היה מזדהה בפני השוטר".