בני הזוג נתניהו, ארכיון (צילום: פלאש 90)
בני הזוג נתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90

לאחר פתרון המשבר בקואליציה, חוזרות חקירות רה"מ לכותרות. המשטרה פנתה ליועמ"ש לאשר לזמן לחקירה נוספת את ראש הממשלה בנימין נתניהו, את רעייתו שרה וייתכן שגם את בנו יאיר בתיק 4000 - פרשת בזק. באגף החקירות והמודיעין מבקשים לקיים את החקירה עוד לפני חג הפסח, אבל המועד תלוי אך ורק בנתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחקירה הבאה יציגו החוקרים לבנימין נתניהו ולרעייתו תוצרים ראשוניים מהעדות שמוסר עד המדינה ניר חפץ. אתמול סיים חפץ את מעצר הבית שלו אך לא סיים את עדותו: הוא ממשיך להתייצב מדי יום במשרדי להב 433 ומוסר עדות מפורטת, זה ייקח, כך נראה, לפחות עוד שבוע-שבועיים.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "איזו הפתעה! פחות מיממה אחרי שראש הממשלה נתניהו פתר בהצלחה את המשבר הקואליציוני, מתפרסמת בתקשורת עוד הדלפה מהחקירות, כדי לוודא שהנושא לא ירד מהכותרות אפילו יממה אחת".

לפני כשבועיים נחתם הסכם עד מדינה עם יועץ התקשורת לשעבר של בני הזוג נתניהו, ניר חפץ, שמסר עדות על מעורבותו של נתניהו בתיקים 1000, 2000 ו-4000. במשטרה בוחנים אפשרות לערוך עימות בין עד המדינה ניר חפץ לבין שרה נתניהו במסגרת חקירות ההמשך, אולם לא לבצע עימות שכזה בין חפץ לראש הממשלה עצמו. במשטרה מסבירים כי עימות מסוג זה מועיל רק במידה וישנה ציפייה כי החשוד יישבר ויודה במיוחס לו, והסיכוי שדבר שכזה יקרה לראש הממשלה נתניהו קלוש.

בשלב זה צפויות לראש הממשלה ורעייתו עוד מספר חקירות. בחקירתו הקודמת ניכר היה שראש הממשלה נערך היטב עם פרקליטיו, אולם הוא לא הצליח להפריך או אפילו לסדוק את החשדות נגדו, שעדויותיהם של חפץ ושלמה פילבר ביססו היטב. בשלב זה אין כוונה לגייס את שאול אלוביץ' כעד מדינה נוסף.

החשד: רה"מ ניסה לקדם ערוץ טלוויזיה חדש

בינתיים, במערכת אכיפת החוק מסתייגים מההכרזות לפיהן תיק 4000 הוא "תיק שוחד סגור": לפי גורם במערכת אכיפת החוק, בתיק אין עדיין "ראיית זהב", אלא רק פסיפס עשיר, שאמנם מספר סיפור ברור אך גם בעייתי. קיים חוסר איזון בין מה שראש הממשלה עשה, לכאורה, עבור שאול אלוביץ' לעומת מה שביקש וקיבל לכאורה בתמורה. להגיע לבית המשפט בטענה כי השוחד שהתקבל הוא סיקור אוהד הוא דבר שאין לו תקדים משפטי.

כפי שפורסם ב"מהדורה המרכזית", המשטרה בודקת חשד לפיו ראש הממשלה ורעייתו ניסו לקדם, בעזרת ניר חפץ, הקמתו של ערוץ טלוויזיה מסחרי חדש באמצעות המיליארדרים ג'יימס פאקר וארנון מילצ'ן. על פי החשד, נעשו מספר פגישות בין אנשי העסקים ונתניהו על מנת לקדם את הנושא.

על פי החשד, נתניהו ורעייתו פנו לבעליה של רשת הטלוויזיה האמריקנית "פוקס" רופרט מרדוק וגם לחבריהם פאקר ומילצ'ן - שמעורבים בתיק 1000 - על מנת שישקיעו בהקמת הערוץ. על פי ההערכות, כל אחד מהשותפים היה אמור להשקיע סכום של כ-25 מיליון דולרים. לפי המידע שהתקבל במשטרה, מרדוק התלבט בנושא בעוד מילצ'ן - שכבר הפסיד עשרות מיליונים בערוץ 10 - התנגד. מנגד, ג'יימס פאקר האוסטרלי ככל הנראה הסכים לתכנית.