כתב אישום הוגש היום (שלישי) נגד עובד עיריית ראשון לציון באשמה שהקים מעבדה לגידול סמים בדירתו בעיר. תיעוד החיפוש המשטרתי בדירה חושף כיצד עובד העירייה הסתתר בתוך פח אשפה בניסיון להתחבא מהשוטרים. כעת בכוונת המשטרה לבקש מבית המשפט באופן תקדימי לחלט את דירת הסמים שבבעלותו וכן את רכבו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מפרטי כתב האישום עולה כי הנאשם, תושב ראשון לציון בן 40, גידל סמים מסוג מריחואנה בדירה ברחוב האבות בעיר, ייצא והכין אותם להפצה. מידע מודיעיני הוביל בתחילת החודש את שוטרי תחנת ראשון לציון לדירתו של הנאשם, שסרב לפתוח להם את הדלת. כתוצאה מסירובו השוטרים פרצו לדירה, שם הופתעו למצוא את הנאשם מתחבא בפח האשפה בחדר האמבטיה. במהלך החיפוש מצאו השוטרים בדירה 188 שתילי מריחואנה במשקל כולל של כ-13 ק"ג.

במהלך החקירה התברר כי הנאשם גנב חשמל מחברת החשמל בשווי כ-144 אלף שקלים שנועד להפעיל את המעבדה. על פי כתב האישום, הנאשם הקים בדירה מעבדה מתקדמת לגידול מריחואנה מסוג "הידרו" והתקין בחדרי הבית ציוד לגידול הסם. עוד עולה כי הנאשם התחבר באופן פיראטי ישירות ללוח החשמל המרכזי בחדר המדרגות, תוך שהוא עוקף את מונה החשמל של הדירה.

לאחר שהתגבשה תשתית ראייתית נגד הנאשם, הגישה התביעה המשטרתית כתב אישום אליו צורפה בקשה של המדינה לחלט את דירת הנאשם. מדובר בצעד חריג שכן המשטרה בדרך כלל מחלטת כסף מזומן ומטלטלין של נאשם, ואילו זוהי הפעם הראשונה שהמשטרה מבקשת לחלט דירה.

אחרי שמעצרו הוארך מעת לעת, המשטרה ביקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים. סעיפי האישום נגדו: גידול, ייצוא והכנת סמים מסוכנים, נטילת חשמל וגניבה.