חפץ ונתניהו (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
ניר חפץ ושרה נתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

ניר חפץ, יועץ התקשורת לשעבר הזוג נתניהו שחתם על הסכם עד מדינה, סיפר לחוקריו כיצד ביקש מבני הזוג אלוביץ' למחוק מסרונים משרה נתניהו שבהם היו הנחיות לכאורה כיצד להטות את הסיקור שקיבלו באתר "וואלה" - כך פורסם הבוקר (שני) ב"ידיעות אחרונות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הפרסום, חפץ שלח הודעה ובה הורה לשאול אלוביץ' ורעייתו איריס: "תמחקו את הסמסים משרה. תשמידו את הטלפון". חפץ עצמו סיפר שלפני שהפך לעד מדינה הוא השמיד את הטלפון שלו, שבתוכו היו מסרונים והקלטות המעידים על הקשר בין המעורבים בפרשת וואלה-בזק (תיק 4000). 

אלא שלמרות הניסיון להשמיד לכאורה ראיות, סיפר חפץ לאחר הפיכתו לעד מדינה שהוא שמר העתקים של ההקלטות והחביא ראיות אחרות במכשירים נוספים שלא הושמדו. החוקרים הצליחו להתגבר על הניסיונות לשבש את החקירה באמצעות אותן הקלטות שסיפק חפץ בשילוב עדותו של מנכ"ל האתר אילן ישועה, שסיפק גם הוא ראיות להוראות להטיית סיקור הזוג נתניהו בוואלה.

כשחקירת הפרשה החלה לפני שנה, נרשם לחץ בסביבת ראש הממשלה ומתיעוד הבקשות שנשלחו לזוג אלוביץ' עולה כי חפץ נשלח להעלים ראיות. במסגרת אותו ניסיון, הורה יועץ התקשורת לבני הזוג למחוק מסרונים שקיבלו מרעיית ראש הממשלה ואפילו הורה להם להשמיד את מכשיר הטלפון שלהם.

כשחוקרי המשטרה הראו לחפץ חלק מהראיות שהגיעו לידיהם והצביעו במפורש על ניסיונו לשבש את החקירה הוא נלחץ, וייתכן שזה אחד הגורמים שהביאו אותו לחתום על ההסכם. גורמים המעורים בפרטים סיפרו ל"ידיעות" כי "זאת הייתה פעולת שיבוש כמו של העבריינים הגדולים ביותר, מי שאין לו מה להסתיר לא פועל ככה לשבש". 

"כשהתחילו לצוץ הסיפורים הבנתי שצריך למחוק הכול", סיפר עד המדינה חפץ לחוקריו. "אמרתי לשאול ולאיריס תמחקו את הסמסים. תשמידו את הטלפון. אני את שלי השמדתי".