אילן ישועה, ארכיון (צילום: החדשות)
אילן ישועה | צילום: החדשות

"אלוביץ' נראה נחמד וחייכן, אך משפחת אלוביץ' היא משפחת פשע" - כך אמר לחוקרי המשטרה מנכ"ל וואלה! אילן ישועה. לדבריו, קיבל הוראות מפורשות מאלוביץ', בעלי האתר, שלא לתקוף את משפחת נתניהו - וכן לתקוף גורמי ימין אחרים. "אלוביץ' אומר שהוא רצה לעשות מוואלה! אתר ימני-לאומי - זה שקר", אמר לחוקרים. "היו פעמים שהיו הוראות ממש לתקוף חזק את נפתלי בנט. מותר היה לכתוב נגד הימין ושרי הליכוד וליברמן וכולם - רק לא נגד ביבי ושרה והבן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לדברי ישועה, "הייתי במצוקה אישית ומקצועית קשה. בסוף 2015 פניתי לעורך הדין אייל רוזובסקי, שמלווה אותי מאז. אחר כך התחלתי לתעד את הפניות ואת הלחצים של שאול אלוביץ' ושל אשתו איריס".

"לקראת סוף 2016 החלטתי להתנתק מהם סופית", סיפר ישועה לחוקרים. "כדי לחשק את עצמי ולחשק את האתר, גייסתי על דעת עצמי עיתונאים עצמאיים ורציניים: יערב אילון, אבירם אלעד ואורן נהרי. ב-2017 אלוביץ' ניסה להדיח אותי מהדירקטוריון. הוא לא יכול היה לחשוף את הסיבה האמיתית, והצגתי תכנית עסקית ומקצועית ששכנעה את הדירקטוריון".

אלוביץ' (צילום: איל יצהר, גלובס, חדשות)
"רק נראה חייכן ונחמד". אלוביץ' | צילום: איל יצהר, גלובס, חדשות

ישועה מסר את עדותו במשטרה ביום ראשון לצד עורך האתר לשעבר, ינון מגל. ישועה מונה ב-2006 לתפקידו כמנכ"ל וואלה!, ועם השנים הוא הפך את האתר מפורטל שירותים למערכת חדשות עצמאית. ישועה היה זה שהוביל את הטיית הסיקור לטובת משפחת נתניהו באתר לפי הוראות שקיבל, על פי החשד, מבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ'.

ביום רביעי הגיע עורך אתר וואלה!, אבירם אלעד, למשרדי הרשות לניירות ערך כדי למסור עדות בפרשת בזק. על פי החשד, ראש הממשלה בנימין נתניהו היטיב עם בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', במספר החלטות רגולטוריות, ובתמורה אלוביץ' הנחה את אנשי וואלה!, האתר שבבעלותו, להטות את הסיקור החדשותי לטובת נתניהו.