איש העסקים רמי לוי (צילום: פלאש 90, חדשות)
נחקר באזהרה. לוי | צילום: פלאש 90, חדשות

פרשת השחיתות בעיריית ירושלים מסתעפת: איש העסקים רמי לוי נחקר באזהרה ביחידת להב 433. במסגרת החקירה הוארך היום (חמישי) ב-7 ימים מעצרם של ששת החשודים, בהם סגן ראש עיריית ירושלים מאיר תורג'מן, שנעצרו בתחילת השבוע בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. במשטרה חושדים שתורג'מן קידם את ענייניו של לוי, וזאת למרות שחוות דעת משפטית של היועץ המשפטי לעירייה אסרה עליו לעשות זאת באופן מוחלט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתחילת השבוע - ביום שבו נעצרו 6 הנחקרים בפרשה, אספה המשטרה מעיריית ירושלים מסמכים הנוגעים לשטחים ומבנים בבעלותו של לוי בעיר. בנוסף למעצרים, נערכו חיפושים בבתי ובמשרדי החשודים. את החקירה ניהלה משטרת ישראל בשיתוף חקירות מס הכנסה תל אביב ברשות המסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה, תוך התמקדות בתופעת השחיתות הציבורית.

תשתית ראייתית נגד תורג'מן (ארכיון) (צילום: החדשות)
תורג'מן בביהמ"ש, השבוע | צילום: החדשות

היום האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרו של תורג'מן ובנו ב-5 ימים וכן את מעצרו של הקבלן משה הבא שחשוד במתן שוחד לתורג'מן בתמורה לקידום ענייניו בוועדה לתכנון ובנייה.  בין החשודים אנשי עסקים, בהם יזם נדל"ן מוכר ובעלים של אולם אירועים גדול בעיר. אחד החשודים נחקר בעבר בחשד למעורבות בפרשת דרעי. על פי החשד, תורג'מן קיבל טובות הנאה שוות כסף ובתמורה קידם תועלת של אחרים.

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים".