רוצים לקבל את הפרק החדש היישר לנייד, ברגע שהוא יוצא? להרשמה והאזנה במכשירי אפל, לחצו כאן | להרשמה והאזנה במכשירי אנדרואיד ניתן להשתמש בכל אפליקציית פודקאסטים, ולחפש בה את "מיד בהרחבה" - או ללחוץ כאן

בשנה האחרונה נפתחו מאות תיקים במשטרה בגין פשיעה חקלאית - אבל כתבי אישום בודדים הוגשו. "85% משטחי המדינה מוגדרים כמרחב כפרי - ועל כל אלה אחראית יחידה אחת: יחידת 'שיטור כפרי' בתוך משמר הגבול", מסביר כתב הצפון גיא ורון בפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה" מבית חדשות 2. "איך יחידה אחת עם משאבים מצומצמים אמורה להתמודד עם סדר גודל כזה של שטחים?"

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ורון מפרט כי ישנם מספר סוגים של עבירות עמן מתמודדים החקלאים, בהם הכנסת עדרים לשטחי מרעה לא-להם, גניבת ציוד ותוצרת וגם גביית דמי חסות. "שמעתי מחקלאי שיש לו נזק ממוצע של כ-50 אלף שקלים בשנה, אבל הנזק האמיתי מוערך בעשרות מיליוני שקלים" הוא מסביר. "זה נזק שאי אפשר להחזיר דרך ביטוחים, כי חברות הביטוח כבר לא מוכנות לתת פוליסות".

צילום ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: פלאש 90 / מאור קינסבורסקי, חדשות)
צילום ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה | צילום: פלאש 90 / מאור קינסבורסקי, חדשות

אז האם יש מרכיב לאומני לפשיעה הזאת? איך החקלאים ברחבי הארץ למדו להתמודד עמה? ולמה גם ב-startup nation חשוב להמשיך ולהשקיע בחקלאות המקומית? השאלות האלה ועוד רבות נוספות הן חלק מהפרק החדש של הפודקאסט "מיד בהרחבה", מבית חדשות 2. אתם מוזמנים להוריד אותו ולהקשיב לו בכל אפליקציות הפודקאסטים הזמינות בחנויות האפליקציות.

מוזמנים לעקוב אחרינו גם בטוויטר: MiyadBe@