חיים כץ ורשימת הפריימריז (צילום: פלאש 90)
צילום: פלאש 90

המשטרה תמליץ להגיש כתב אישום נגד שר העבודה והרווחה חיים כץ, כך פורסם לראשונה הערב (שבת) ב"חדשות סוף השבוע". עם סיום החקירה בפרשת השחיתות הגדולה בתעשייה האווירית עולה שקיימת תשתית ראייתית נגד כץ, שאמר למקורביו: "אני בטוח שבהמשך הדרך חפותי המלאה תצא לאור".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השר כץ נחקר בשתי פרשיות. הראשונה עוסקת במעורבותו וחלקו באילוצם של עובדי התעשייה האווירית להתפקד ולהצביע עבורו בפריימריז בעת שכיהן כיו"ר ועד העובדים. העדויות תיארו מאיומים בפיטורים ועד איומים על פגיעה בשכר.

הפרשה השנייה, בה נמצאה גם תשתית ראייתית, עוסקת בניצול עובדים ומשאבים של התעשייה האווירית לתועלתו האישית. מדובר על עובדים שעל פי החשד, השר גרם להבאתם לבית בנו לצרכי שיפוצים. המשטרה תמליץ להעמיד לדין גם את בנו של השר כץ, יאיר, על חלקו בהתפקדויות לליכוד.

החקירה הזו היא תת פרשה בחקירה גדולה, בה מצאו חוקרי להב 433 תשתית לשחיתות עמוקה של עובדים בתעשייה האווירית, בעיקר בכירים בוועד העובדים. ההמלצות כוללות תשתית שמצאו החוקרים להעמדה לדין של העובדין בגין עבירות שונות הקשורות למעורבתם בתפירת מכרזים ומתן שירותים לספקים ולחברות חיצוניות תמורת כספי שוחד שקיבלו והלבנתם בדרכים שונות.