מחלקה לחקירות שוטרים, מח"ש, מחש (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
ארכיון | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

בלש במשטרת ישראל נשלח במהלך קורס קצינים לפשיטה על בית חשוד בסחר בסמים בבני ברק. אך השפיטה השגרתית הסתיימה באופן בלתי צפוי, כשלאחר זמן מה הגיש החשוד תלונה במח"ש - נגד הבלש עצמו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפני כשלושה שבועות עצרו במח"ש את שני הבלשים שנשלחו לבצע את הפשיטה על בית החשוד. בחקירתם נמסר להם כח החשוד הגיש תלונה וטעם כי השניים גנבו מהדירה שלו 7,000 שקלים ותכשיטים בשווי רב. לטענת החשוד, לאחר תום הפשיטה חזרו השניים לדירתו, אז ביצעו את העבירה.

בחקירתם הכחישו שני הבלשים את מעורבתם אך בתום חקירה סמויה התברר כי אחד הבלשים אכן חזר לזירה בשלב מאוחר יותר, עם קטנוע משטרתי. עוד גילו החוקרים שהוא נכח זמן מה במקום. בעקבות הגילוי שוחרר אחד הבלשים, אך השטר הראשון שינה את גרסתו והסביר לחוקריו כי איבד את ארנקו במהלך הפשיטה ולכן חזר לזירה רק כדי לקחת אותו - אך טען שלא לקח דבר שאינו שלו.

כשנשאל מדוע הסתיר את העובדה ששב לזירה, אמר הבלש כי פחד להסתבך והתרגש בחקירה. במח"ש לא השתכנעו והודיעו כי מחר יוגש נגד הבלש כתב אישום חמור בגין התפרצות וגניבה מדירתו של סוחר הסמים.

אין תמונה
עו"ד משה אלון

"מרשי מכחיש כל קשר להאשמות נגדו", אמר עורך דינו של הבלש, עו"ד משה אלון. "מדובר בעבריין סמים שנערך אצלו חיפוש במסגרת פרשייה גדולה. זאת לא הפעם הראשונה ולא מפתיע שעבריינים מאשימים האשמות שווא שוטרים. אנחנו עדיין לא חשופים לפרטי החקירה וכשנחשף אליהם נגיב בבית המשפט. צר לנו שהבלש המוערך שהיה בקרוס קצינים נאלץ לשבת בבית בחופשה מאולצת עד שיתבררו כל הפרטים בבית המשפט. כמה שידוע לנו אין כל ראיה ישירה שקושרת את מרשי לעבירות המיוחסות לו. אנחנו בכלל חושבים שבהסתמך על הראיות שנחשפנו אליהן, אי שום הצדקה להגשת כתב אישום נגדו".