בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', הגיע היום (חמישי) לדיון בהארכת מעצרו במסגרת תיק 4000. במהלך הדיון התפרץ לעבר אלוביץ' הפעיל החברתי עו"ד ברק כהן ועורר מהומה. "אלוביץ' אתה כבר עד מדינה? אולי תפתח על נתניהו תציל אותנו מהרודן הזה כבר?", צעק כהן לעבר אלוביץ'. השופטת האריכה את מעצרו של אלוביץ' רעייתו איריס, ובנם אור ב-5 ימים נוספים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"קיבלת הרבה כסף לפחות תציל את החברה", קרא כהן. "יש לך הרבה מה למכור. אולי תציל אותנו מהרודן? אולי גם קצת על בנט, כחלון, מי עוד קיבל? מה אתה אומר? בוא, מצבו על הפנים, כולנו ידענו את זה שהוא גמור. יכול להיות לפי החיוך אתה כבר במגעים לעד מדינה. שחיתות החוצה, זהו, זה התפקיד של המשטרה. אני נוסע הביתה, המושחתים לבית סוהר, אתה והרודן. למי עוד שילמתם? מושחתים". בשל הקריאות אלוביץ' הוצא מהאולם, אך השופטת נזפה במאבטחים שלא מנעו את התקרית.

ניר חפץ, יועץ התקשורת של נתניהו
ניר חפץ בבית המשפט | צילום:

פרקליטו של אלוביץ', עו"ד ז'ק חן, הסכים להארכת מעצר של 5 ימים נוספים, למרות שהבהיר כי מרשו מכחיש את כל המיוחס לו. מנגד, טענה השופטת כי ייתכן ש-5 ימים אינם מספיקים לחוקרים. "באיזו שיטת משפט כתוב שאנחנו צריכים למחול על זכויות בסיסיות?", אמר סנגורו בדיון. "הוא נחקר 11 שעות רצופות מדי יום, סיפרו לו שחייו הסתיימו ושהוא יגמור כשומר בסופרמרקט. הוא בן 70 וצריך לשמור על צלם אנוש, לא לזרוק אותם לכלבים".

תפס את תפקיד המנכ"ל. פילבר (צילום: חדשות)
שלמה פילבר | צילום: חדשות

אלוביץ' נעצר לפני כ-5 ימים, יחד עם אשתו ובנו ומספר חשודים נוספים בפרשת בזק, בהם יועץ התקשורת ניר חפץ. "הפרשה סבוכה וקיים חשד מבוסס לעבירות שחיתות חמורה", נימקה השופטת בדיון היום. "במעגל מעורבים רבים. יחד ביצעו לפי החשד עבירות מתן שוחד ומירמה. הוצג לנו חשד מתחזק והולך לנוכח פעולות החקירה שהוצגו לנו". גם חפץ יובא היום לדון בהארכת מעצרו, זאת לאחר שכבר הוארך מעצרו ב-3 ימים במסגרת חקירת תיק 1270 - פרשת השופטת גרסטל.

מוקדם יותר היום הוארך מעצרו של מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר ב-15 יום. מעצרו של פילבר הוארך במסגרת ההסכם עליו חתם, הקובע כי מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר יישאר במעצר עד שיסיים למסור את המידע הרב שיש ברשותו. במקביל, הגיע הבוקר גם העיתונאי דב גילהר למשרדי הרשות לניירות ערך למסור אף הוא עדות בפרשת בזק.