השימוע - בתחילת אוקטובר השנה (צילום: אלכס קולומיסקי, פלאש 90, חדשות)
זימן את רה"מ לתת עדות, מנדלבליט | צילום: אלכס קולומיסקי, פלאש 90, חדשות

מלחמת הגרסאות בין משרד המשפטים לבין "ידיעות אחרונות" הובילו את היועץ המשפטי לממשלה לנקוט אמש (שלישי) בצעד מניעתי ולזמן בעצמו את ראש הממשלה והשר יובל שטייניץ למתן עדות בפרשת הצוללות. מוקדם יותר אמש דיווח העיתון "ידיעות אחרונות" כי מנדלבליט מונע את הגעתו של ראש הממשלה לחקירה בפרשת 3000 חרף בקשות החוקרים. משרד המשפטים מצידו טען כי לא הוגשה בקשה לחקירת רה"מ בפרשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אמש, הודיע מנדלבליט כי הוא מזמן את ראש הממשלה ואת השר יובל שטייניץ למתן עדות בפרשת הצוללות (תיק 3000). מנדלבליט לא מחכה לבקשה מצד המשטרה, ונוקט בצעד זה כצעד מקדים. זאת לאחר שנטען כי הוא מנסה למלט את נתניהו מהחקירה והביקורת הציבורית סביב הדיווחים.

מתן עדותם של שטייניץ ונתניהו צפויה להתרחש תוך מספר ימים ועשויה להתפתח גם לכדי חקירה באזהרה. שלב זה בחקירה מהווה את הישורת האחרונה בפרשה ובמידה והעדויות לא יבשילו לכדי חקירה, יתחילו החוקרים בסיכום התיק והעברת הממצאים לפרקליטות. בהמשך צפויה הפרקליטות להמליץ להעמיד לדין את החשודים המרכזיים בפרשה.

הבוקר פורסם ב"ידיעות" כי במשטרה מעוניינים כבר זמן רב לגבות עדות מנתניהו בפרשה. לדעת החוקרים, בעקבות חקירת המעורבים האחרים עלה הצורך לשמוע גם את התייחסותו של ראש הממשלה לאירועים, אולם עד כה לא ניתן לכך אישור ממנדלבליט.

במשרד המשפטים הכחישו את הידיעה. ראש הממשלה בעצמו התייחס לדיווח בעמוד הפייסבוק, נתניהו ציטט את תגובת המשרד, בה נכתב: "אין שחר לטענה כאילו חוקרי המשטרה העבירו ליועץ המשפטי לממשלה בקשה לגבות את עדותו של ראש הממשלה בפרשת הצוללות וכלי השיט, ושהוא לא נתן אישור לכך". עוד נכתב בתגובה: "בקשה כזו לא הועברה עד כה ליועץ המשפטי לממשלה וגם לא לפרקליט המדינה או לפרקליטות המלווה. בהקשר זה, הידיעה שפורסמה כוזבת לחלוטין".

לטענת ראש הממשלה, הפרסום מגיע "במסגרת קמפיין ההכפשות שמטרתו הפלת ממשלת הליכוד בראשותי שלא באמצעות הקלפי. בניגוד למה שחושבים בתקשורת, הציבור חכם ומבין בדיוק מה מנסים לעשות כאן. גם הפעם זה לא יעזור להם. אתם כבר יודעים למה".