בנימין נתניהו (צילום: פלאש 90/יונתן סינדל, חדשות)
ייחקר באזהרה? נתניהו | צילום: פלאש 90/יונתן סינדל, חדשות

התפתחות דרמטית בתיק 4,000: משה נוסבאום פרסם הערב (ראשון) במהדורה המרכזית כי על פי ההערכת המשטרה והרשות לניירות ערך, ראש הממשלה בנימין נתניהו יידרש לחקירה באזהרה במסגרת חקירת פרשת בזק. במקביל, יש מאמץ במשטרה לגייס עד מדינה שיעיד בפרשה. במשטרה מעריכים כי זה עניין של זמן בלבד עד שאחד החשודים המרכזיים יחליט לשמש כעד מדינה תמורת המתקת עונשו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מהעדויות וממצאי החקירה שנאספו עולה החשד כי נתניהו פעל באמצעים שלטוניים, שהמדינה העמידה לרשותו כדי לקדם אינטרסים ומטרות אישיות שלו. החשודים שנעצרו היום חשודים או במתן או בקבלת שוחד. "מעבר לאופק" - זה השם שבחרו לתת במשטרה וברשות לניירות ערך לפרשה החדשה והרגישה.

הבוקר עיכבה המשטרה לחקירה מספר בכירים בחברת בזק ומקורבים לראש הממשלה נתניהו, זאת לאחר שאמנון אברמוביץ' חשף ב"אולפן שישי" על התפתחות דרמטית בחקירת הפרשה, ובמסגרתה העברתה מהרשות לניירות ערך למשטרה לאחר שמסקנותיה כבר הועברו לפרקליטות.

הבכירים שנעצרו היום
בכירים שנעצרו היום | צילום:

המשטרה ביקשה להאריך בשמונה ימים את מעצרם של יועץ התקשורת המקורב לראש הממשלה נתניהו, שנחקר הבוקר, של הבכיר בחברה וכן של שלושת המעוכבים הנוספים בפרשה. לבסוף הוחלט על הארכת מעצרם של החמישה ב-5 ימים. מעצרו של בכיר נוסף בבזק הוארך ב-4 ימים ובכירה נוספת הובאה גם כן לבית המשפט הערב לדיון בהארכת מעצרה.

בהודעת בזק לבורסה הבוקר נמסר כי "נוכח ראיות שמצאה רשות ניירות ערך במסגרת חקירתה, אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, נפתחה הבוקר חקירה משותפת חדשה של חוקרי הרשות והיחידה ולמאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433, במסגרתה נעצרו מספר חשודים ביניהם נושאי משרה בכירים בקבוצת בזק". עוד נמסר כי "נכון למועד דיווח זה, אין בידי החברה כל מידע נוסף אודות מהות החקירה ונסיבותיה".

מוקדם יותר היום התייחס רה"מ נתניהו לטענות - והפנה אצבע מאשימה לעבר התקשורת. "מסע הצייד התקשורתי נמשך במלא עוזו", אמר נתניהו.

"עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת, אחרי שיצא האוויר מתיק 1000 ו-2000, ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר בתיק 3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש - תיק 4000", הוסיף ראש הממשלה. "גם ממנו יצא כל האוויר".

"משרד המשפטים הבהיר בדו"ח מבקר המדינה ביחס לבזק: 'רה"מ לא קיבל החלטות שנויות במחלוקת...לא הייתה החלטה שהיטיבה עם בזק באופן ספציפי שניתן היה להצביע עליה כהחלטה שעשויה להיות שנויה במחלוקת, וככזו שעשויה להיות נעוצה בפגם של ניגוד עניינים'". לכן מדובר בבועה מלאכותית שגם היא תתפוצץ", הבהיר.