רום מרשי, תקף שני קשישים ושוטר (צילום: החדשות)
החשוד בבית המשפט | צילום: החדשות

החשוד בתקיפת שוטרים וזוג קשישים בחיפה הובא היום (שלישי) לבית המשפט, יממה לאחר התקרית החמורה שהסתיימה במעצרו הדרמטי. החשוד, רום מרשי בן ה-30, הסכים לבדיקה פסיכיאטרית - ובית משפט השלום בחיפה התיר לפרסום את פרטיו. אמו טענה בדיון כי המשטרה ידעה על כוונות בנה כשעה לפני מסע התקיפה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אמו של החשוד אמרה בבית המשפט: "אני הזעקתי את המשטרה תוך עשר דקות, התקשרתי ב-7:27 - הלכתי איתו ברחוב והרגשתי שהוא הולך לעשות משהו". היא פנתה לשופט ואמרה: "אני מבקשת ממך לשלוח אותו לאשפוז, הוא חולה, אף אחד לא יכול עליו  - כל מה שהוא עושה לא באחריות שמומחה יחליט בשבילו".

האם הוסיפה: "אני לא יכולה לחיות עם הבן אדם הזה, אני לא יכולה - הוא משוגע, הוא לא יודע". בנה השיב לדברים: "אני אשמח לעבור בדיקה ובקשר למה שהיה אתמול אני נמנע מלדבר".

השופט זאיד פלאח האריך את מעצרו של החשוד בשבעה ימים. "החשד הוא לעבירה של נסיון רצח ותקיפת שוטרים. האירוע התרחש בשעות הבוקר לאחר שאמו פנתה למד"א הצוות חשש להתקרב ובהמשך הוא גרם לפציעת שוטרים. שוטרת ירתה באקדחה, החשוד חמק מירי וברח לדירת קשישים - הוא הפריד ביניהם, כל אחד לחדר אחר ותקף אותם. המשטרה הביאה כוחות גדולים".

עוד הוסיף השופט: "מדובר באירוע קשה - החשוד הביא להפעלת כוחות גדולים של משטרה. עיינתי בחומר הראיות וקיים חשד סביר שהוא עבר את העבירות - עיינתי בפעולות החקירה הנדרשות ואני מאריך את מעצרו עד ליום 20 במרס. עיינתי בתיק ואני שולח אותו להסתכלות ומורה לפסיכיאטר המחוזי לבדוק אותו".

"הוא איים ופנינו לרשויות, הזהרנו"

נכדתם של הקשישים שהותקפו טענה אתמול שהכתובת הייתה על הקיר. "זה איש מסוכן. הוא נכנס בצורה אלימה, והשתלט בכוח על הדירה - הוא כל הזמן פיזר איומים מפורשים נגד סבא וסבתא שלי", סיפרה כרמל קמין, נכדתם של הקשישים שהותקפו, ל"החדשות" Online.

"זו הייתה דירה של מישהי שגרה מעל סבא וסבתא שלי שנפטרה לפני שנתיים", שיחזרה קמין וסיפרה שמכיוון שלא היו לה יורשים, הדירה הועברה לחזקת המדינה. "הדירה עמדה ריקה והאיש שמעורער בנפשו עשה כנראה איזשהו מחקר ונכנס לדירה. הוא פרץ את הדלת והחליף את המנעול והתבצר בדירה. סבא שלי פנה לרשויות ולאפטרופוס של המדינה ופשוט לא היה להם כוחות לנהל את ההליך המשפטי מולו".

הסכין שנתפסה בתוך הדירה (צילום: דוברות המשטרה)
הסכין שנתפסה | צילום: דוברות המשטרה

הנכדה סיפרה שאיפשרו לו להישאר בדירה עד שיסיימו את ההליכים נגדו. "הוא פרץ את הדלת, החליף את המנעול והשתלט בכוח על החשבונות", סיפרה. "לא משנה כמה פעמים סבא וסבתא שלי פנו למשטרה זה לא עזר. הוא פשוט דיבר מלוכלך ואמר שיהרוג אותם, ושאם ידברו עוד פעם עם המשטרה הוא יטפל בהם - ממש איומים מפורשים".

"מדובר בגנב", סיכמה קמין. "איש שנכנס לדירה לא שלו והמדינה פשוט לא הצליחה לטפל בזה והיום זה פשוט התפוצץ לנו בפנים - סבא וסבתא שלי דיווחו עליו עשרות פעמים למשטרה".

כוחות הביטחון מול דירת המתבצר בחיפה (צילום: חדשות 2)
כוחות המשטרה ירדו עם חבלים לדירה | צילום: חדשות 2

הנכדה סיפרה על מצבם של הסבא והסבתא. "הוא פצע את סבתא שלי גם בידיים וגם בפנים, עכשיו היא השתחררה כשהיא במצב טוב", אמרה. "אבל נכנסתי לחדר של סבא שלי לשנייה ולא זיהיתי אותו מרוב הפצעים של האלימות. כרגע הוא מורדם ומונשם. סבתא שלי הספיקה להתקשר למשטרה שהגיעה מהר ואנחנו בעיקר דואגים לסבא שלי. זה אזלת יד, הוא היה מוכר לרשויות וזה מה שקרה".