ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שני) לחקירה שעבר היום על ידי חוקרי יחידת להב 433. "אחרי המפגש הזה כמו המפגשים האחרים אני בטוח שלא יהיה כלום כי לא היה כלום", אמר נתניהו בסרטון שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו. בפוסט אחר תקף את התקשורת והכחיש כי משפחתו עומתה עם עדי המדינה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ראש הממשלה סיפר תחילה על פגישותיו עם שרי החוץ של גרמניה וצרפת בהן סיפר שעסק בעיקר בנושאי ביטחון והגרעין האירני. לאחר מכן התייחס גם לחקירות. "היה לי עוד מפגש היום, בנושא אחר", סיפר. "גם הוא קשור לביטחון אבל סוג אחר של ביטחון: הביטחון המוחלט שלי, אחרי המפגש הזה כמו המפגשים האחרים, שלא יהיה כלום - כי לא היה כלום".

לסיום ביקש ראש הממשלה לאחל לעם ישראל חג פסח שמח. "תיהנו עם המשפחות שלכם - אני אהנה עם המשפחה שלי", סיפר. "אני אחגוג את החג הזה בשמחה גדולה, בביטחון גדול, עם הרבה חרוסת ואפס מרור".

תמלילי נתניהו נחשפים. הדיווח המלא
שלושת בני המשפחה נחקרו | צילום: פלאש 90, חיים צח, חדשות

מוקדם יותר היום נחקרו במשך שעות ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו שרה ובנו יאיר, במסגרת חקירת פרשת בזק. מדובר היה בחקירה משולבת, כשבמקביל לבני משפחת נתניהו נחקרו גם בני הזוג אלוביץ' ומנכ"לית בזק סטלה הנדלר. ראש הממשלה נתניהו נחקר במשך יותר מארבע שעות.

שני עדי המדינה, ניר חפץ ושלמה פילבר, שהו בחדרים סמוכים במהלך כל החקירות. בכירי אגף החקירות עקבו בחפ"ק מיוחד שהוקם בלהב 433 אחר תוצרי החקירות, והנחו ועדכנו בזמן אמת את החוקרים השונים בתשובות שמסרו החשודים. ראש הממשלה נחקר במעונו בירושלים, זמן שרעייתו ובנו יאיר נחקרו במשרדי להב 433 בלוד.

במקביל נקרא היום ללהב 433 גם דוד שרן, לשעבר ראש לשכת רה"מ, שמסר עדות פתוחה בתיק 3000. שרן, החשוד בפרשה, נחקר באזהרה בחשד למעורבות בקבלת שוחד. כמו כן נחקר היום בלהב 433 גם שר הפנים אריה דרעי במסגרת החשדות נגדו.