תמלילי נתניהו נחשפים. הדיווח המלא (צילום: פלאש 90, חיים צח, חדשות)
"רה"מ פגע בביטחון בהשפעת משפחתו" | צילום: פלאש 90, חיים צח, חדשות

גילויים חדשים בחקירות נתניהו: גוברת ההערכה כי גם בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, יזומן לחקירה במסגרת תיק 4000. צו איסור פרסום הוטל על עדותו של ניר חפץ, איש סודו של ראש הממשלה שהפך לעד מדינה. חפץ אמר למקורביו שיאיר נתניהו משפיע בהחלטות דרמטיות עד כדי חוסר אחריות לאומית. "אני מעריץ את ביבי אבל הוא נשבה בידי אשתו ובנו - הם מנהלים אותו גם בענייני המדינה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ביבי, בהשראת הבן יאיר והשפעתו, קיבל החלטות שפגעו באינטרסים הלאומיים של ישראל ובביטחון המדינה", אמר חפץ למקורביו והוסיף כי ראש הממשלה שינה את עמדתו בנוגע לפתיחת תאגיד השידור לבקשתו של בנו יאיר. "בתאגיד הוא רצה פשרה, ואז יאיר השתולל וביבי שינה את עמדתו. הבן יאיר גרם נזקים לאביו ולמדינה. זו הסיבה שעזבתי שם (באוקטובר 2017)".

"ביבי נשבה בידי אשתו ובנו"
"המשפחה מנהלים אותו בענייני המדינה" | צילום:

חפץ העיד בפני מקורביו שהוא מאוכזב מהתנהלותו של נתניהו. "הבנתי שעידן ביבי הסתיים. שיהיה נגדו כתב אישום איתי או בלעדיי", הסביר את הסיבה שהפך לעד מדינה. "התנגדתי למתקפות שלו על המשטרה ועל רשויות החוק. ביבי דחה את חקירתו במשך ימים רבים כשהוא ידע שאני יושב בגללו במעצר. כשמחזיקים אותי במעצר בתנאים קשים עד שהוא יואיל בטובו להיחקר - לא היה איכפת לו".

"ידע שאני יושב בגללו במעצר"
"ביבי ידע שאני יושב בגללו במעצר" | צילום:

ניר חפץ, אחד האנשים המקורבים ביותר למשפחת נתניהו ומלווה אותה במשך שנים, חתם על הסכם עד מדינה והביא לרעידת אדמה בחקירות נגד ראש הממשלה. על פי ההערכות, המידע שחפץ ימסור לחוקרי המשטרה והרשות לניירות ערך עשוי להיות משמעותי דיו על מנת לבסס את החשדות נגד נתניהו. עם זאת, למרות שרק הבוקר פורסם לראשונה על ההסכם באתר ynet, נראה כי המגעים בין חפץ למשטרה ממש לא החלו אתמול.

המשא ומתן עם חפץ התחיל בראשון שעבר, כלומר לפני 8 ימים. לכל אורך הדרך המגעים התנהלו בחשאי בניסיון, מוצלח לבסוף, לגייסו כעד מדינה שלישי נגד נתניהו. זאת, לאחר שנחתם הסכם עד מדינה עם שלמה (מומו) פילבר, מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר ואחד מאנשי סודו של נתניהו ועם ארי הרו, ראש הסגל לשעבר במשרד ראש הממשלה.