מטוס F-15 ישראלי (ארכיון)
שילם על סיגרים. נתניהו | צילום: פלאש 90 / יונתן סינדל

פרסום ראשון: לאחר חשיפת גרסתו של המיליארדר ארנון מילצ'ן בחדשות 2 בתיק 1000, נחשפת כעת הגרסה של ראש הממשלה בנימין נתניהו, החשוד בקבלת מתנות ממילצ'ן במאות אלפי שקלים, כפי שמסר אותה בחקירתו במשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי החשד, מילצ'ן העביר לבני הזוג נתניהו סיגרים, שמפניות ותכשיטים. בפני החוקרים טען נתניהו כי לא ידע על אספקת השמפניות ומתנות אחרות. ראש הממשלה הבהיר כי אם היו מתנות הן הועברו ממילצ'ן לרעייתו.

בחקירה ציין נתניהו כי רעייתו היא אדם עצמאי והוא אדם עצמאי, וכי הוא לא צריך לצפות שבנושאים כאלה ידע כל דבר. בנוסף הדגיש כי לא בדק כמה עולה כל סיגר ובוודאי לא את הסכום המצטבר לאורך שנים רבות. מלבד זאת ציין נתניהו כי קנה על חשבונו סיגרים רבים לאורך השנים.

נתניהו מילצ'ן בעבר
מילצ'ן ונתניהו | צילום: פלאש 90, חדשות

לפני כשבועיים נחשפה באולפן שישי גרסתו של מילצ'ן בחקירה המשטרה, ומדבריו עולה כי לא מדובר היה בתחלופת מתנות חברית, אלא ב"שינוע" מתנות של ממש, דרך קבע.

לדברי מילצ'ן, הסיגרים, השמפניות והתכשיטים, ניתנו במשך תקופה ארוכה ורציפה. הענקת המתנות החלה ביחסי חברות ונמשכה ב"מתכונת ייחודית" רק לבני הזוג נתניהו. המתנות ניתנו על פי דרישה ספציפית ומפורטת - ומדובר במתנות בסכומים של מאות אלפי שקלים.

מילצ'ן טען בעדותו שלא מדובר בסכומים משמעותיים עבור איש עסקים במעמדו. עוד הדגיש מילצ'ן כי הקבלות נשמרו לא כראייה - אלא כחלק מהמערך החשבונאי של ניהול כספים.

על טיב היחסים אמר מילצ'ן כי גם אם זה מוזר או מעורר אי נוחות, המתנות ניתנו כחלק ממערכת יחסים חברית עם בני הזוג נתניהו - וכי מבחינתו, לא הייתה ציפייה לקבל דבר בתמורה וכי ממילא אין לו אינטרס עסקי בישראל.

במשטרה מדגישים כי התשתית הראייתית המתגבשת נגד נתניהו נוגעת לשתי עבירות - גם קבלת טובות הנאה בהקשר של לקיחת שוחד וגם בהקשר של הפרת אמונים.