בית משפט השלום בעכו גזר 14 חודשי מאסר בפועל על צעיר תושב העיר לאחר שתועד על ידי סוכן סמוי של היחידה המרכזית של מחוז חוף, סוגר שלוש עסקאות סמים. תיעוד המעצר הגיע לידי חדשות 2 Online.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתיעוד ניתן לראות במצלמות את הנאשם מגיע על אופניים חשמליים למקום שבו הוא קבע למכור את הסם תמורת כסף לאותו סוכן. כשהוא מגיע למקום ונותן את הסחורה תמורת הכסף, השוטר מחליט לאחר מספר שניות להזדהות ומייד עוצר אותו מול המצלמות. לאחר מכן מגיעה תגבורת של שוטרים סמויים, בלשים מתחנת עכו וגם הם משתתפים במעצר. 

בית המשפט גזר עונשי מאסר על שני צעירים שפעלו ביחד עם הנאשם המרכזי. השלושה הואשמו בסחר בסמים ואחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. הנאשם המרכזי, על פי כתב האישום, ניהל תחנה לממכר סמים מסוכנים ברחובות הסמוכים למקום מגוריו בעיר. על פי העובדות, הוא מסר את הסמים למספר קונים, בעצמו או באמצעות שני הנאשמים הנוספים, תמורת כסף. באחד המקרים מכר הנאשם המרכזי סמים מסוג חשיש לסוכן המשטרתי תמורת 100 שקלים ובמקרה אחר הנאשם השני, כשהוא נהוג על קטנוע, מכר גם הוא סמים בשווי של 200 שקלים.

אין תמונה
עורך הדין שאדי דבאח | צילום: הדר טנדלר

"לאחר משא ומתן עם התביעה הצלחנו להוריד את מספר העסקאות, בהן הצלחנו להצביע על קשיים בחומר הראיות", אמר עורך דין שאדי דבאח שמייצג את הנאשמים לחדשות 2 Online. "בסופו של דבר בית המשפט נתן את גזר הדין והחליט מה שהחליט". גורם במחוז חוף אמר כי "מדובר בגזר דין מגוחך, שלא ימנע מאותו סוחר סמים שניהל תחנה שוטפת בתוך שכונת מגוריו לחזור שוב לעשות את הדבר הזה בעוד פחות משנה".