מלבד הסיגרים במאות אלפי שקלים שעל פי החשד קיבל ראש הממשלה נתניהו מאיש העסקים ארנון מילצ'ן, עסקו החוקרים גם בבקבוקי שמפניה יקרים. הערב (חמישי) נחשפו במהדורה המרכזית חלק מהמסמכים שבידי המשטרה - חשבוניות בסכום של עשרות אלפי שקלים עבור משקאות שלפי החשד את חלקם רכש מילצ'ן עבור בני הזוג נתניהו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בחודש שעבר, אחרי שהמשטרה התחילה לחקור את "תיק 1000", ריכזו אנשיו של מילצ'ן את כרטיסיות הזמנת המשקאות האלכוהוליים שרכש. במסמך, שנמצא בידי המשטרה, מופיעים פרטי הרכישה על סך יותר מ-50 אלף שקלים בין השנים 2010 עד 2012.

כרטיסיות ההזמנות חושפות את תדירות ההזמנות ואת התאריכים בהן התבצעו. כך למשל מתואר כיצד לעתים רוכש מילצ'ן את המשקאות בשווי אלפי שקלים מדי חודש. לעתים ישנן הפסקות ממושכות של מספר חודשים בהזמנות, ולעתים ניתן לראות גם הזמנות המתבצעות יום לאחר יום.

בסך הכל בין השנים 2010 ל-2012 הזמין ארנון מילצ'ן בחנות משקאות בסכום כולל של יותר מ-57 אלף שקלים. כעת נבדק האם חלק מההזמנות של מילצ'ן הגיעו כטובות הנאה לבני הזוג נתניהו.

תגובת פרקליטה של רעיית ראש הממשלה עו"ד יוסי כהן: "בכתבה ששידרתם יש הטעייה כפולה ומכוונת של הציבור בניסיון לשייך למשפחת נתניהו את כל הוצאות המשקאות של משפחת מילצ'ן. אגב, משפחת נתניהו מעולם לא קיבלה ממילצן שמפניה מסוג דום פרניון".

אריה דרעי, ארכיון (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות)
"הכנסת תלך לבחירות אם יוגש כתב אישום" | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל, חדשות

בתוך כך עמית סגל דיווח הערב כי יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, אומר כי הכנסת תלך לבחירות אם יוגש נגד נתניהו כתב אישום. "אם החקירה תוביל לכתב אישום ולפרישת ראש הממשלה - ש"ס לא תיתן את ידה לאף ממשלה חלופית או מועמד חלופי", אמר דרעי. "אנחנו כולנו נלך לבחירות".

בשבוע הבא: נוני מוזס ייחקר פעם נוספת

בשבוע הבא יוזמן לחקירה נוספת מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס לחקירה נוספת. קו ההגנה של מוזס מתמקד שטענה שההקלטות שבידי המשטרה אינן משקפות את מערכת היחסית ומכלול הפגישות שהתקיימו בין שני האישים מאז שנת 2009.

"שרה לא מעורבת" (צילום: פלאש 90, חדשות)
נחקרה פעם נוספת, שרה נתניהו | צילום: פלאש 90, חדשות

גם רעייתו של ראש הממשלה, הגברת שרה נתניהו נחקרה בנוגע לפרשה. בדומה לבעלה, הסכימה נתניהו על רוב העובדות שהחוקרים הטיחו בה בכל הקשור לבקבוקי השתייה שהעביר מילצ'ן. אלא שגברת נתניהו טוענת שמדובר בחילופי מתנות לגיטימיים בין חברים ובין שתי המשפחות. לטענתה, גם הם רכשו מתנות עבור מילצ'ן.

גורמים הבקיאים בחקירה אומרים שאין מה להשוות בין ערכן של המתנות ותדירות החלפת המתנות בין שתי המשפחות. עוד נמסר כי עדותה של נתניהו לא תמיד התנהלה אמש על מי מנוחות ומעת לעת היא עלתה לטונים גבוהים ואיבדה משלוותה.