אילוסטרציה, למצולמים אין כל קשר לידיעה
החשודים בבית המשפט, היום | צילום: חדשות 2

לפני כשבועיים אדם שביקש לפרוץ לדירה הזמין מנעולן כדי שיפרוץ את המנעול לדירה ברחוב רחל בתל אביב: בשלב מסוים התנהלותו של הפורץ עוררה את חשדו של המנעולן ולכן נעל אותו בתוך הדירה והזמין משטרה. הפורץ שניסה להימלט מהדירה נפל מחלון הדירה אל מותו. כעת מתברר כי בפרשה שנחקרת נעצרו שני חשודים, שהיו על פי החשד מעורבים בניסיון הפריצה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי עדותו של המנעולן, הפורץ הסתייע באדם נוסף שהזמין את המנעולן, עמד איתו בקשר - ואף ניסה לשכנע אותו לשחרר את הפורץ לפני בוא המשטרה. מאז מותו של הפורץ המשטרה מנסה לאתר את אותו חבר: אתמול (רביעי) הוא נעצר. זמן קצר לאחר מכן הסגיר את עצמו למשטרה חשוד שלישי, שסיפר שהיה חלק מהקנונייה: השניים הובאו היום לדיון בהארכת מעצרם.

המנעולן שפרץ את הדלת שחזר בשיחה עם חדשות 2 את האירוע הקשה: "משהו פה קצת נראה לי חשוד כי ברגע שפתחתי את הדירה הוא נכנס פנימה", תיאר המנעולן. "הוא אמר 'שלום, אני צריך פריצה'" שחזר המנעולן. "אני נסעתי לשם מהר, באמת תוך 20 דקות הגעתי. וראיתי בנאדם רגיל לכל דבר, לא איזה גנב או משהו. עלינו למעלה, אמרתי לו תראה לי את הדירה, הוא הביא לי מפתח שבור. זה לא פריצה בשקט, לקח איזה 10 דקות פריצה. פרצתי את הדלת, הגנב נכנס בפנים".

אז, לדברי המנעולן, התנהלות הפורץ הייתה חשודה: "ברגע שפתחתי את הדירה הוא נכנס בפנים, זה דירה שהיא בכלל משרד, אמרתי לשכנה, 'תשמעי, משהו פה קצת חשוד לי, תעשי לי טובה תדברי איתו תגידי לו שהוא לא יכול ללכת מפה בלי פספורט, אני צריך לשים בקבלה שלי תעודת זהות, או פספורט או רישיון נהיגה".

"קלטתי שמשהו פה מסריח - נעלתי אותו בפנים וירדתי למטה", הסביר. "פה כבר ידעתי שהוא פורץ, הוא התנהג חשוד שהוא היה כבר בתוך הבית. הוא חיפש מסמכים".

"ראיתי את החלון פתוח, שמעתי צעקות"

במקביל חברו של הפורץ התקשר ללא הרף למנעולן: "החבר אומר 'מה תשחרר אותו', אמרתי לו, אני צריך שתבוא לפה – אני עכשיו מזמין משטרה. אני עולה למעלה, פותח את הדלת, אני רואה את החלון של הסלון פתוח, ואז ירדתי עוד פעם למטה ושמעתי צעקות". בשלב זה הפורץ ניסה להימלט מהחלון וככל הנראה נפל למותו. 

המנעולן חש ייסורי מצפון על האירוע הטרגי: "הייתי אומר לו 'בוא תשלם לי', הייתי הולך, לא היה קורה כלום תאמין לי. בן אדם מת סתם, סתם הלך בנאדם בן אדם מת. כאילו, זה כאב לב. באמת, אני לא מפסיק לחשוב עליו.  אני אומר לך, נכון הוא עשה טעות בחיים, אנחנו לא יודעים, אנחנו לא באים לשפוט את הבנאדם, אבל סתם הוא מת, סתם הוא מת".

זמן קצר לאחר האירוע הגיעו השוטרים ולזירה ופתחו בחקירה. במשטרה חושדים כי האיש שהזמין את המנעולן ניסה לפרוץ לדירה בכדי לגנוב רכוש, וכשננעל - נבהל וניסה להימלט מחשש שייעצר.