נתניהו. ברא לעצמו יריב (צילום: Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90, חדשות)
נחקר שוב. נתניהו | צילום: Yoav Ari Dudkevitch, פלאש 90, חדשות

אחרי שנחקר ביום שני במשך שעות בביתו בחשד לקבלת טובות הנאה, חוקרי המשטרה חזרו אמש (חמישי) אחר הצהריים לביתו של ראש הממשלה לחקירה נוספת. החקירה באזהרה נמשכה כחמש שעות והסתיימה לאחר השעה 23:00, ומהמשטרה נמסר כי היא התמקדה "בחשד לקבלת טובות הנאה לכאורה - ועסקה גם בפרשה נוספת".

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה עדכנה גם על התפתחות מעניינת נוספת: "ביומיים האחרונים נחקר גם חשוד נוסף. בשל חשש לשיבוש החקירה, בשלב זה מעבר לכך לא ניתן למסור פרטים נוספים. נעדכן ככל שיתאפשר".

יקבל כנראה הודעת הרגעה. מילצ'ן (צילום: רויטרס, חדשות)
ארנון מילצ'ן, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

אמש חשף פרשן חדשות 2 אמנון אברמוביץ' כי מפרטי החקירה של "תיק 1,000" עולה כי איש העסקים ארנון מילצ'ן סיפק לנתניהו במשך 7-8 שנים סיגרים בשווי של מאות אלפי שקלים.

מדובר בסיגרים שהוזמנו על פי מפרט של נתניהו, "קוהיבה סיגלו 5", "טרינידד" ו"מונטה כריסטו". עלותו של כל סיגר הוא בין 100 ל-200 שקלים. נתניהו מעשן בחודש סיגרים בשווי של 15-20 אלף שקלים, שהם בערך 3-4 משכורות מינימום בישראל. כמו כן נטען כי מילצ'ן סיפק לשרה נתניהו שמפניה ורודה, בשווי 300-400 שקלים לבקבוק.

בסביבת נתניהו טוענים כי זו מתנה של חבר אישי לחבר אישי, ולא במסגרת תפקידו הציבורי. בסביבת נתניהו טוענים שלמילצ'ן היו וישנן מניות בערוץ 10, וכי נתניהו במשך שנים ניסה לסגור את ערוץ 10, ולכן דחו את הטענות.

חוקרים מגיעים לבית רה"מ (ארכיון) (צילום: חדשות 2)
חוקרי המשטרה נכנסים לבית רה"מ | צילום: חדשות 2

לגבי תיק 2000, במשטרה ובפרקליטות אומרים שמדובר בתיק כבד מאוד, אותו תיק שהעיתונאי גידי וייץ מ"הארץ" ציטט קצין משטרה בכיר שאמר "תעמוד מתחת למשקוף כשהתיק יפול". היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלביט אמר עליו בהודעה רשמית - בחודש האחרון נאספו ראיות ששינו את המצב. בקרבת נתניהו אומרים שישכנע את החוקרים בקלי קלות שנפלה כאן טעות, הוא לא קיבל כספים, אך אם קיבל, הוא יוכיח שלא מדובר ביותר מהלוואה.