בתום חקירה סמויה של המשטרה נעצרו הבוקר (שני) 22 תושבי ירושלים, בית שמש, בית"ר עלית ובני ברק בגילאי 20-60 בחשד לביצוע עבירות מין בקטינים, צעירים ונשים בשנתיים האחרונות. כלל החשודים הובאו לחקירה ביחידה המרכזית של המשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת החקירה התגלתה גם התארגנות של חרדים שפעלה למען שמירה על "טוהר המגזר" ונהגה לאסוף מידע על עשרות אנשים שביצעו עבירות מין. במשטרה סבורים כי חברי ההתארגנות פעלו באישור מנהיגי הפלגים והזרמים השונים במגזר וניהלו כלפי התוקפים הליך פנימי שבו הוחלט כיצד לטפל בהם בעקבות מעשיהם. ברוב המקרים הורו חברי ההתארגנות לחשודים לקבל טיפול אצל גורמים בקהילה, מבלי שהעבירות דווחו למשטרה או לגורמי הרווחה.

במהלך הפשיטה של המשטרה נתפסו עשרות פנקסים שבהם על פי החשד ניהלו חברי ההתארגנות את הפעילות תוך ביצוע רישום קפדני של כלל האירועים ופרטי המעורבים. בשיטה זו הם נהגו, על פי החשד, כלפי עשרות אנשים שפגעו מינית, חלקם במספר הזדמנויות, במספר רב של קורבנות, בהם ילדים וקטינים.

אילוסטרציה (צילום: דוברות המשטרה)
פעלו למען שמירה על "טוהר המגזר" | צילום: דוברות המשטרה

עם תחילת ביצוע הפשיטות והמעצרים בירושלים החלה התגודדות של חרדים סביב השוטרים, כשחלק מהחרדים ניסו למנוע את ביצוע המעצרים, יידו אבנים על השוטרים, השליכו לעברם חפצים וקראו בקריאות גנאי. במהלך ההתפרעויות אף נופצו שתי חלונות של ניידות משטרה. כלל החשודים נחקרים בשעה זו, ובהמשך יובאו בפני בית המשפט לדיון בעניינם.

מהמשטרה נמסר כי: "במסגרת החקירה נחשפה פעילות פנימית שבה חשודים עשו דין לעצמם והם אלו שאספו המידע וניהלו מעין הליך פנימי וקבעו מה ה'עונש'. על ידי כך החשודים המשיכו לנהל חייהם מבלי לשאת בדין בגין מעשיהם החמורים וזאת לצד עשרות הקורבנות שלא קיבלו טיפול בהתאם למצבם.

"חשיפת הפרשיה, מעצר החשודים והבאתם לדין יש בו בראש ובראשונה מניעת פגיעה נוספת בקורבנות ומתן סיוע להם ובמקביל העמדה לדין של החשודים, נגדם תפעל המשטרה למצות הדין בגין עבירות המין המיוחסות להם".