החשוד ברצח
החשוד ברצח | צילום:

פרשת הרצח בחיפה: בית המשפט האריך היום (ראשון) שוב, בארבעה ימים, את מעצרו של החשוד במסע הירי בחיפה בו נרצח בתחילת החודש גיא כפרי ז"ל ונפצע אדם נוסף. הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרו בשמונה ימים, ובית המשפט החליט לבסוף להאריך את מעצרו בארבעה ימים. החשוד ברצח, ששמו טרם הותר לפרסום, אמר היום: "לא יודע מה קרה לי, הייתי תחת השפעת סמים ולא זוכר מה עשיתי ולמה עשיתי."

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

סניגורו של החשוד ברצח, עו"ד ראאפת אסדי, אמר לחדשות 2 Online: "נפגשתי איתו היום לראשונה, לאחר שהיה איסור להיפגש עמו. הוא במצב נפשי מאוד גרוע ולא הצלחתי להבין ממנו כלום. אפגוש אותו שוב בהמשך היום ואני מקווה שאז אשמע ממנו יותר על מניעיו".

לפני כשבוע אמר אסדי כי "אם יתברר בסופו של יום שיש רגליים לחשדות ואם יתברר שהרקע לאומני, אני לא אמשיך לצערי הרב בייצוג בתיק. כולי תקווה שהחשדות בסופו של יום יופרכו".

עו"ד ראאפת אסדי (צילום: חדשות 2)
עו"ד ראאפת אסדי | צילום: חדשות 2

אביו של החשוד, שהתייצב בתחנת המשטרה בעכו בה נחקר בנו, שוחח לפני כשבוע וחצי עם חדשות 2 Online וסיפר על הימים הדרוכים: "לא ידעתי איפה הוא".

המצוד אחר החשוד (צילום: חדשות 2)
המצוד אחר החשוד | צילום: חדשות 2

"הוא היה חייב להסגיר את עצמו, לאן יילך? עכשיו אני רגוע, אבל רוצה לדעת מה קרה שם", אמר האב - שהבהיר כי בנו נורמטיבי ו"אינו מסתבך עם החוק". במקביל, התחזקה ההערכה כי מדובר באירוע על רקע לאומני - אך כל כיווני החקירה נבדקים.

אביו של החשוד אמר כי הוא לא מאמין שהוא ביצע את הרצח: "אני לא מאמין שזה הוא או שמדובר ברקע לאומני. לא גידלתי את הילדים שלי על הדברים האלה". האב הוסיף ואמר כי לא זיהה הקצנה אצל בנו או התקרבות מיוחדת לדת: "הוא אהב דת, אבל הוא צעיר, אהב את החיים".

האב מתח ביקורת חריפה על התנהלות המשטרה כלפיו, בעת שחיפשו אחר בנו: "התנהגו אליי בלי כבוד והתחלתי לבכות. אני בסך הכל בן אדם. הייתי מסגיר את בני לו הייתי יודע איפה הוא".

"אין לו דפוס של רוצח חפים מפשע ברחובות", אמרה השבוע אמו של החשוד לחדשות 2 Online. "אני עוברת תקופה מאוד קשה בעקבות המרדף הזה".

מצוד בלב השכונה

מסע הירי החל סמוך לשעה 09:00 ביום שלישי בבוקר, כשהרב יחיאל אילוז, דיין גיור, נורה ברחוב העצמאות בעיר. הוא נפצע באורח בינוני-קשה. פחות משעה לאחר מכן נורה גיא כפרי, נהג הסעות בן 47 מנשר, ברחוב הגיבורים בעיר. כפרי נפצע אנושות ותוך זמן קצר נקבע מותו.

לידי המהדורה המרכזית של חדשות 2 הגיע תיעוד בלעדי של הרגע בו אותר הנשק של החשוד, שהוחבא במערה בחיפה: כך נראה הרגע בו חבלני המשטרה של מחוז חוף הצליחו לאתר את מקום המחבוא של הנשק בו השתמש החשוד ברצח ובניסיון הרצח בחיפה – באחת המערות באזור חיפה. בתיעוד נראה חבלן המשטרה מחזיק בידו את הנשק ומוציא אותו ממקום המחבוא. אחד הנוכחים הגיב בתדהמה: "מה זה, אקדח?"

על פי החשד, לאחר שרצח את גיא כפרי וירה ברב יחיאל אילוז, החשוד - ששמו עדיין אסור בפרסום - הגיע לאותה מערה והסתיר שם את הנשק.

גיא כפרי ז"ל (צילום: חדשות)
הנרצח, גיא כפרי ז"ל | צילום: חדשות

"לאחר פעילות מודיעינית ומבצעית נחושה של משטרת ישראל ושב"כ שניהלו מצוד ממוקד אחר החשוד ברצח ובמסגרתו אף תפסו את נשקו, הבין החשוד כי המרדף המשטרתי 'סוגר עליו' והחליט להסגיר את עצמו", כך נמסר בהודעת המשטרה.