צפו בסיפורים המעניינים של 15.2 לאורך השנים (צילום: חדשות)
אילוסטרציה | צילום: חדשות

תושב ירושלים ותושב בני ברק נעצרו הבוקר (שני) בחשד שהתחזו ליועצי השקעות כדי לקבל במרמה סכום של 50 מיליון שקלים מהבנק. השניים נעצרו בסיומה של חקירה סמויה בעניינם, שמתנהלת כבר מספר שבועות במשטרה, בשיתוף פקיד שומה. השניים חשודים בעבירות של מרמה והונאה, זיוף מסמכים וקבלת דבר במרמה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

עם סיום שלב החקירה הסמויה שכללה איסוף מכלול הראיות והממצאים הנדרשים לביסוס העבירות המיוחסות , פשטה המשטרה הבוקר על בתי החשודים בירושלים ובבני ברק ועצרה שני חשודים שהובאו לחקירה במפלג ההונאה.

שני החשודים נחקרים בחשד שבמהלך השנה האחרונה פעלו יחד בצורה שיטתית ומתוחכמת, והונו בנק בהיקף שנאמד בכ-50 מיליון שקלים. אחד החשודים היה מוכר בציבור כיועץ משכנתאות אליו היו פונים לסיוע בקבלת משכנתא. בסיוע שותפו זוייפו מסמכים, אותם הציגו בפני הבנק. המסמכים שזוייפו הציגו מצג שווא על הכנסות מבקשי המשכנתאות ויכולת החזר המשכנתא ועל בסיסם קיבלו את סכום המשכנתא המבוקש.

מהחקירה עולה כי עבור כל עסקה קיבלו החשודים "דמי עמלה" בסך של אלפי שקלים אותם לקחו על פי החשד לכיסם, ללא דיווח לרשויות המס. עוד עלה כי בצורה זו ביצעו כ-50 עסקאות עם הבנק, וכן עולה חשד לעוד עשרות עסקאות דומות אותם ביצעו מול בנק אחר.

מדובר בהונאה מתוחכמת ושיטתית בהיקף עצום שנאמד במליוני שקלים", ציינו במשטרה. "הודות לחקירה המשותפת נפעל למצות את הדין עם החשודים, הן בהיבט הפלילי והן בהיבט הכלכלי".