דור כרסנטי ז"ל וילדיה (צילום: חדשות)
דור כרסנטי ז"ל וילדיה שנרצחו | צילום: חדשות

פחות מיממה לאחר הרצח המזעזע במגדל של אישה ושלושה ילדים, הובא הבוקר (ראשון) האב החשוד ברצח לבית משפט השלום בנצרת, שם הוארך מעצרו ב-11 ימים. בפתח הדיון אמר החשוד, ששמו טרם הותר לפרסום: "אני מבקש סליחה מהשם". צו איסור פרסום הוטל על מרבית פרטי חקירת האירוע, בו נרצחו דור כרסנטי ז"ל בת ה-23, שני בניה - בנימין כרסנטי בן 8 חודשים ויוסף כרסנטי בן כשנתיים - וגם בן השכנים, נחמן עתיה בן ה-11. אחיו של נחמן, נתן בן ה-10, נפצע וניצל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עו"ד ארז מושקוביץ, שמייצג את החשוד ברצח מטעם הסניגוריה הציבורית, אמר: "מדובר בטרגדיה קשה. בית המשפט הפנה את החשוד לפסיכיאטר המחוזי שישקול הסתכלות פסיכיאטרית בתנאי אשפוז".

ישראל עתיה, ששני בניו התארחו אצל השכנים בזמן שאב המשפחה החל לדקור, שחזר אמש את הרגעים בהם נודע לו כי בנו נחמן אינו בן החיים. "האב החשוד ברצח הזמין את הילדים לסעודת שבת", סיפר עתיה. בהתחלה, לאחר ששמעתי על המקרה, לא ידעתי שמדובר בילדים שלי, אבל התחלתי לחשוש כי ידעתי שהם אמורים לסעוד אצלו".

האב החשוד ברצח
החשוד ברצח בבית המשפט, היום | צילום:

"הסעודה התחילה ב-11:00", המשיך עתיה. "היא נמשכת כשעתיים ולי נודע בסביבות השעה 15:00. בתחילה שמעתי שהוא רצח את הבנות שלו ואת אשתו. מיד נחרדתי וקמתי מהלימוד ורצתי לבית שלו. הייתה שם התלהמות נוראית. מצאתי חובש מד"א ואמרתי לו שאני אבא של אחד מהילדים".

"החובש אמר לי: 'אל תדאג, הבן שלך נתן פצוע קל עם חתכים ובהכרה. אני פיניתי אותו למסוק'. לא נרגעתי אבל נשמתי קצת לרווחה אבל ידעתי שנחמן אמור להיות במקום הזה", הוסיף האב. "רצתי מיד הביתה כדי לבדוק אם הוא שם. הוא לא היה בבית. הודעתי לאשתי באותו רגע. לא ידעתי מה קורה איתו".

"כשחזרתי לבית של השכנים, בזמן שידעתי שנתן פצוע ונחמן נעדר, דיברתי עם השוטר", ציין עתיה. "הוא אמר שהוא לא יכול להגיד לי כלום. הפנים שלו היו רציניות והבנתי שנחמן לא בין החיים. ביקשתי שייתן לי לראות אותו ואז הבנתי שהוא כבר לא בין החיים".

האב משחזר: "ידעתי שנחמן נרצח"
ישראל יחד עם נחמן ז"ל | צילום:

נתן, בנו בן ה-10 של עתיה ואחיו הקטן של נחמן, הצליח לברוח מזירת הרצח המרובע וסיפר לכוחות ההצלה כי העמיד פני מת, וכך הצליח לחמוק מעיני הדוקר ולצאת מהדירה דרך החלון. נתן הלך במשך כמה מאות מטרים עד שהשכנים הבחינו בו והזעיקו את כוחות ההצלה. אב המשפחה נעצר במטע סמוך לבית.

דודה של הנרצחת, בת 23, סיפר כי לא היו סימנים מקדימים לטרגדיה. "נפל עלינו אסון כבד ברגע אחד", אמר. "לא הייתה שום בעיה, לא היה שום סימן. הכל היה בסדר, לא היה משהו מיוחד. אני לא יודע מה לומר". לדבריו, אחיו - אבי הצעירה - הוא שראה את המחזה הנורא בדירתה.

"הם גרו אצל אחי בבית, הכל היה בסדר, הכל היה טוב", הוסיף הדוד. "אין רקע, אין סימן, אין סיבה, אין כלום. הכל היה בסדר, לא היה משהו מיוחד. הוא חזר בתשובה, היא חזרה בתשובה. אני לא יודע מה לומר, לא יודע. הייתה בחורה טובה, הכל היה בסדר, וזהו. אחי ראה את המחזה הנורא".