ללא הליך פלילי. סוקל (צילום: מתוך אתר אט"ל)
תא"ל סוקל, ארכיון | צילום: מתוך אתר אט"ל

שלשום פורסם לראשונה במהדורה המרכזית החשד שנחקר לפיו תת אלוף בצה"ל קיבל טובות הנאה. היום (שישי) הותרו לפרסום פרטים נוספים מהפרשה - ובהם העובדה כי הקצין הבכיר, תא"ל נחמיה סוקל מאגף הטכנולוגיה - נחקר אתמול באזהרה, בחשד שסייע להעברת חיילת לשרת בבסיס הקריה שבתל אביב בתמורה להנחה בשכירת וילה פרטית. סוקל יצא לחופשה עד תום החקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הבן של סוקל שכר וילה לצורך מסיבת גיוס לחבריו, בעלות של 2,500 שקלים. על פי חוקי המקום, בזמן האירוע צריך להיות מבוגר אחראי, מכיוון שחלק מהחוגגים הם בני פחות מ-18 - ותא"ל סוקל התנדב למשימה. באירוע הוא פגש את בעל המקום, ובשיחה בין השניים התברר כי החברה של בנו של בעל המקום היא חיילת שסובלת מקשיים בצבא - ובעל המקום שאל אם התא"ל יכול לעזור לו.

בתשובה אמר הקצין הבכיר, שמשמש כראש מטה אגף הטכנולוגיה, שיבדוק מה הוא יכול לעשות בעניינה, ולבסוף החיילת הועברה. סוקל טוען שכשהבן שלו הגיע לשלם, הוא קיבל הנחה של אלף שקלים - ללא ידיעת אביו.

החקירה החלה ממידע שהגיע למצ"ח על העברת החיילת לשרת בקריה בעזרת בן זוגה, חייל אף הוא. על פי המידע שהועבר, הקצין הבכיר זכה להנחה בגובה של כ-1,000 שקלים בשעה ששכר וילה מאבי החייל לצורך אירוע פרטי. סוקל נחקר והכחיש הכחשה גורפת את החשדות כאילו פעל בעניינה של אותה חיילת.

תא"ל סוקל, כך נודע לנו, הגיע לחקירה מבלי שנועץ עם עורך דין קודם לכן. כעת מי שמייצג את התא"ל הוא הסניגור הצבאי הראשי, אל"מ רן כהן. לפני מספר חודשים סוכם על פרישתו של סוקל מצה"ל כבר לפני חודשים רבים ולכן הוא ביקש לצאת לחופשה ולהיערך לפרישה.

עו"ד עמיחי ימין
עו"ד עמיחי ימין | צילום:

שלשום נחקר אביו של החייל באזהרה והחייל עצמו: שניהם שוחררו תוך אזהרה לבל ייצרו קשר עם הקצין הבכיר. עו"ד עמיחי ימין, פרקליטו של אביו של החשוד, אמר לחדשות 2: "מרשי כופר במתן שוחד. אכן היה אירוע אך ניתן בגינו תשלום בהנחה של 300 שקלים, הנחה שניתנת לכל לקוח".

מיד לאחר פניית חדשות 2 לדובר צה"ל הוצא צו איסור פרסום, שהוסר בדקות האחרונות. אתמול פורסם במהדורה המרכזית כי המשטרה הצבאית החוקרת ויחידת ההונאה של משטרת תל אביב חוקרים את הפרשה: בדובר צה"ל אישרו את עצם החקירה ופרטים נוספים העולים ממנה לפני חשיפת הפרשה במהדורה המרכזית, אך מיד לאחר מכן פנו לבית המשפט בבקשה להוציא צו איסור פרסום על פרטי החקירה. בית המשפט נעתר שלשום לבקשה, אך היום הותרו כאמור לפרסום פרטים נוספים.