אלימות קשה נגד קשישה בדרום תל אביב: אסתר נחמן, בת 80, טיילה אתמול עם הכלבים שלה ברחוב בדרום בתל אביב - כשאזרח אפריקני זר התנפל עליה ותקף אותה באלימות. התוקף נעצר אך הקשישה, שגרה בשכונה כבר 60 שנה, נותרה בטראומה קשה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני נמוציאה כל שבת את הפינצ'רים לטייל" החלה נחמן לשחזר. "הלכתי לאט לאט בשדרות הר ציון על המדרכה, אז ניגש אליי בחור סודני כבן 17. חשבתי שהוא רוצה לשאול על איזה רחוב, או שאלה אחרת. הוא ניגש אליי במרחק חצי מטר ממני ונתן לי אגרוף בפנים".

נחמן סיפרה כי כתוצאה מהמכה היא עפה אחורה על הברכיים, בין הכביש למדרכה ולאחר מכן התוקף ניסה לאנוס אותה. "הוא בא מאחור, נתן לי בעיטה והשכיב אותי על הרצפה תוך שהכלבים נובחים", ציינה. "היד נשברה לי ב-3 מקומות כתוצאה מהנפילה. כל פעם שרציתי לעמוד בחזרה על הרגליים הוא הכה שוב ושוב. אחר כך הוא ניסה לאנוס אותי, ממש לאנוס אותי".

"הוא התחיל למשוך לי את המכנסיים", המשיכה נחמן. "בגלל שהיה מוקדם בבוקר, בסביבות 5 וחצי, לבשתי על הטייטס טרנינג. הוא הספיק להוריד את הטרניניג אבל הגיע לטייטס כי לא הבין שיש לי שני מכנסיים. החזקתי את המכנסיים ואז התחיל להרביץ לי על היד מכות רצח עד שהתנפחה לי היד מהוורידים. המרפק דימם והוא גרר אותי על הרצפה".

"החצר האחורית של ת"א" (צילום: חדשות 2)
"החצר האחורית של ת"א" | צילום: חדשות 2

"זו הייתה שעה מתה בין הלילה לבוקר", אמרה נחמן. "התחלתי לצעוק 'הצילו, משטרה'. הוא ניסה לעלות עליי כמו רוכב על סוס עם שתי הרגליים. כל פעם שרציתי להתרומם נתן לי מכה. כל הפנים שלי נפוחות, והיד והמרפק. יש לי שבר בזרוע. עברתי ניתוח לב פתוח לפני 4 שנים ואני לא הולכת כמו שצריך. זה שהוא הפיל אותי - זה כבר הרג אותי".

בתה של הקשישה, טרי גולדשטיין, ציינה כי היא מזעזעת משום שזהו אינו המקרה היחיד בשכונה. "כולם אומרים שצריך לקלוט אותם (את מבקשי המקלט והזרים) וזה בסדר, אבל מישהו צריך לקחת על זה אחריות", הדגישה. "אנשים פה נפגעים, מלווים אותם עם ניידת למכולת".

"הבחור נעצר כי בנס עברה שם ניידת משטרה ותפסו אותו", הוסיפה טרי. "הוא לקח לאמא שלי את הביטחון ואת כל מה שנותר לה - לזוז לנוע. דרום תל אביב הפכה לחצר האחורית של העיר, חצר מאוד לא נעימה. כל השמאלנים שגרים בצפון תל אביב שיבואו לפה לדרום".