אילוסטרציה (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

פרסום ראשון: המשטרה חוקרת חשד להתעללות בקשישים בבית האבות "בית חוסן" בנהריה. לחדשות 2 Online נודע כי הנהלת בית האבות הגישה אתמול (שני) תלונה במשטרת נהריה נגד מספר עובדים בבית האבות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עוד נודע כי בידי הנהלת בית האבות צילומי מצלמות אבטחה במוסד, המתעדים מעשים מהם עולה חשד להתעללות במספר קשישים המתגוררים במקום. מהמשטרה נמסר "כי נפתחה חקירה שמתנהלת ברגישות ובמקצועיות ובסיומה תעודכן המתלוננת בתוצאותיה".

בית האבות מסר בתגובה כי "מדובר בפרטי אירוע שהועבר על-ידי בית האבות למשרד הבריאות ולפקידת הסעד, בהתאם לנהלים. עד כה טרם התקבלו ממצאי הבדיקה".

בית האבות "כיפת הזהב" בחיפה (צילום: חדשות 2)
בית האבות "נאות כיפת הזהב" | צילום: חדשות 2

"זו הוכחה נוספת כי תופעת ההתעללות, ההזנחה והפגיעה בקשישים איננה אקראית אלא מתרחשת במוסדות רבים", אמר בתגובה ח"כ איציק שמולי. "מערך הפיקוח של משרד הבריאות כשל לחלוטין והוא חלק יסודי מהבעיה במשבר הסיעודי. חייבים לקדם את הצעת החוק של להכנסת מצלמות למוסדות ולהקים מחדש את מערך הפיקוח. בנוסף, לא יהיה פתרון משמעותי ללא רפורמה בסיעוד שתוסיף משאבים וכוח אדם לתחום".

בתוך כך, בית המשפט האריך עד הלילה את מעצרם של בעלי בית האבות "נאות כיפת הזהב" אבי רודרמן, והוריו, שנעצרו במסגרת פרשת ההתעללות בקשישים שנחשפה בתחקיר חדשות 2 לפני כחודש. הבעלים והמנכ"ל של בית האבות, והוריו זאב ושושנה רודרמן, כבני 80, נעצרו בחשד שביצעו עבירות של אי דיווח על עבירה מסוג פשע, הפרת חובת אחריות כלפי חסר ישע והתעללות בחסר ישע. לאחר הלילה יועברו השלושה למעצר בית בתנאים מגבילים, כדי שלא יוכלו לשבש את החקירה.

התעללות בבית אבות
הוארך מעצר אבי רודרמן | צילום:המנכ"ל, אבי רודרמן, שמר על שתיקה וסירב לענות לשאלות העיתונאים. אביו זאב, לעומתו, אמר בצאתו מהדיון כי "אנחנו בכלל לא היינו אמורים להיות כאן בבית המשפט, כבר משנת 2016 אנחנו לא בעניינים בבית האבות. מי שאחראי להתעללות הזאת הוא פושע ושייקחו אותו לכלא ויעזבו אותנו".

בהכנת הידיעה השתתף יוסי מזרחי