נתניהו (ארכיון) (צילום: Alex Kolomoisky \ פלאש 90, חדשות)
"ישנן ריאיות נוספות". נתניהו | צילום: Alex Kolomoisky \ פלאש 90, חדשות

אחרי שמפכ"ל המשטרה רוני אלשיך רמז אתמול (ראשון) כי החקירות בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מצליחות לכאורה לגבש תשתית ראייתית לביסוס כתב אישום, גורם במערכת אכיפת החוק אומר הערב כי ישנם חומרים נוספים בתיק 1000 שטרם נחשפו לציבור. לטענת הגורם, החומרים נוגעים למעשים חמורים יותר ולמתנות בשווי רב שניתנו בתדירות גבוהה.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הגורם התייחס גם להתקדמות החקירה בנוגע לתיק 2000 שבמסגרתו נחקר הקשר בין מו"ל ידיעות אחרונות ארנון (נוני) מוזס לנתניהו. לטענת הגורם, יש בתיק לכל הפחות עבירות לכאורה של מרמה והפרת אמונים - כלומר לתיק יש היבטים פליליים מלבד המשמעויות הציבוריות. ניתן להעריך בהקשר זה כי השלכותיו של התיק יהיו תלויות בפרשנות משפטית של הגורמים האחראים.

שידור ישיר (צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות)
סיפק רמזים. המפכ"ל אלשיך | צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות

בלשכת ראש הממשלה ובמשטרה נערכים לחקירתו השלישית של ראש הממשלה, שצפויה להתקיים במהלך השבוע. מוקדם יותר היום סיפק המפכ"ל אלשיך מספר רמזים בנוגע לחקירות המתנהלות בענייניו של נתניהו. "החושים שלכם צריכים להיות מספיק מחודדים כדי להבין שהמשטרה עושה עבודה טובה", אמר. הוא הודיע שהחקירות נמצאות בישורת האחרונה ולהערכתו הן יסתיימו בתוך מספר שבועות. עוד ציין המפכ"ל כי אין חילוקי דעות משמעותיים בין המשטרה לבין הפרקליטות בפרשנות המשפטית שנלוויית לחקירות הרגישות האלו.

"נושאי כלים הפועלים בשירות בעלי אינטרס"

במהלך היום הפנו בליכוד אצבע מאשימה כלפי איש העסקים ארנון מילצ'ן, כלפיו נטען כי העביר לכאורה את המתנות לידי בני הזוג נתניהו במסגרת חקירת תיק 1000. "מישהו אילץ אותו לקנות מתנות?", תהה ח"כ דוד אמסלם בריאיון בגלי צה"ל. "מניין לנו לדעת שכל הדברים הללו נכונים? מניין לנו לדעת שמילצ'ן לא משקר? ומדוע בכלל הוא מספר את הדברים האלה? מישהו אילץ את מילצ'ן לקנות, בן אדם בגיל 75, מיליארדר?", הוסיף אמסלם. "מה, נתניהו בא לו עם אקדח על הראש? אני מתרשם שאולי יש לו מוטיבציות אחרות".

"מילצ'ן לא דיבר איתי בעניין אישי". רה"מ (צילום: החדשות)
נתניהו ומילצ'ן | צילום: החדשות

בתגובה, מילצ'ן, עד לא מכבר חברו הקרוב של נתניהו, שיגר מסר חריף מאוד דרך מקורביו. "מביך ומדאיג לראות את קמפיין ההשמצות שנפתח הבוקר מטעם נושאי כלים הפועלים בשירות בעלי אינטרס נגד אדם שהקדיש את חייו לביצור ביטחונה ושגשוגה של מדינת ישראל, וניצל את קשריו הענפים לחיזוק הקשר הדיפלומטי הדיסקרטי עם מדינות ומנהיגים ברחבי העולם", אמרו המקורבים. "תמוה לראות כיצד פועלים נושאי כלים מתודרכים דווקא כנגד מי שהפך בשנים האחרונות לכתובת לסיוע ללוחמי צה"ל, לזרועות הביטחון ולארגונים יהודים וציוניים בכול העולם, בלב פתוח ורחב ובהיקפים חסרי תקדים".

עוד הוסיפו המקורבים: "מר מילצ'ן יפעל להגן בכל דרך על שמו ועל שמה הטוב של משפחתו ושל עובדיו המסורים והנאמנים למול הגורמים המסבים לו, למשפחתו ולעובדיו סבל וכאב מיותר".

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה לפרסומים: "בין משפחת נתניהו לבין משפחת מילצ'ן קיימת חברות עמוקה מזה עשרות שנים. כל הטענות נגד מילצ'ן, שנשמעות לאחרונה, הן לחלוטין משוללות יסוד והן בניגוד גמור לדעתם של ראש הממשלה ורעייתו".