אילן שוחט, ארכיון
אילן שוחט, ארכיון | צילום: גיא ורון, חדשות

ראש עיריית צפת, אילן שוחט, שוחרר היום (ראשון) למעצר בית למשך עשרה ימים לאחר שנעצר בשבוע שעבר בחשד לביצוע עבירות שוחד ומרמה. "זו סיטואציה לא נעימה", אמר שוחט בצאתו מבית המשפט. "לא האמנתי שאני אגיע לעמוד מולכם ככה". שוחט הוסיף כי אנשים מכירים אותו ואת עולם הערכים שלו, אך שהוא מצטער על הפגיעה בתושבי העיר צפת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במקביל לשחרורו לבית קרוביו בטבעון, נדרש שוחט להפקיד את הדרכון שלו והוצא נגדו איסור יציאה מהארץ למשך 90 יום. כמו כן, נאסר עליו ליצור קשר למשך 55 יום עם מי מהמעורבים בפרשה לרבות עוזרו גילי אדלר, הקבלן רונן גנון, סגן ראש העירייה לשעבר ראובן שדה וכל אדם שהוזכר או יוזכר בחקירותיו.

שוחט ושלושה חשודים נוספים עוכבו בשבוע שעבר במסגרת "פרשה 1431", בה נבדק החשד לעבירות שוחד בפרוייקטים בתחום הנדל"ן ו"נושאים אחרים הקשורים במיזמים ופעילות במעורבות עיריית צפת" - כך לפי הודעת המשטרה הראשונית. על פי המשטרה, שוחט ועוזרו גיא אדלר "ניהלו מערכת יחסים המושתתת על שוחד ביחד עם הקבלן".

ביתו החדש של שוחט
ביתו החדש של שוחט | צילום:

החשד: קבלת עשרות אלפי שקלים לבניית בתים פרטיים

כפי שפורסם בחדשות 2, אחד הנושאים הנבדקים בחקירה הוא רכישת ביתו החדש של שוחט. "על פי החשד, מדובר על עשרות אלפי שקלים ויותר שהם קיבלו לבניית בתיהם החדשים, הנחות והטבות ששווים כסף בכל הנוגע לבניית בתיהם החדשים וגם באמצעות דרכים נוספות כפי שמופיעות בדוח החסוי", הוסיף נציג המשטרה - שטען כי טובת ההנאה של הקבלן היה בדמות מאות אלפי שקלים.

החשודים עוכבו לחקירה על ידי יחידה ארצית של משטרת ישראל ויחידת יהלום ברשות המסים. העבירות שנבדקות קשורות לפרוייקטים בתחום הנדל"ן בעיר. כבר בשבוע שעבר ערכו כוחות משטרה וחוקרי רשות המסים חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם וכן במשרדי עיריית צפת ותפסו מסמכים וחומרים לצרכי חקירה.

שוחט כבר נחקר ועומת עם חומרי החקירה. על פי החשד, היקף השוחד בו מדובר הוא עשרות עד מאות אלפי שקלים בכסף ושווה כסף, ואף נרמז כי באופן זה מימן את רכישת ביתו. בין היתר נבדק החשד כי אותם גורמים עסקיים נתנו שוחד וטובות הנאה לגורמים בעירייה ולמקורבים להם, בזמן שהמעורבים פועלים בניגוד עניינים ומבצעים שורת עבירות מרמה ומס. חקירת הפרשה נמשכת וייתכן כי ייעצרו חשודים נוספים.