יהודה בן חמו,ראש העיר כפר סבא
ראש העיר בן חמו (ארכיון) | צילום: פלאש 90/ הדס פרוש

מספר שעות לאחר שהמשטרה פשטה היום (שני) על עיריית כפר סבא, הותר לפרסום כי בין הבכירים שנעצרו גם ראש העיר יהודה בן חמו. בית המשפט הורה על הארכת מעצרו בשבעה ימים.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לדאבון הלב פעם נוספת מגיע ראש עיר עצור חשוד בשוחד ובמרמה", אמר השופט עמית ניכלס במהלך הדיון. הוא הוסיף כי קיים חשד סביר הקושר את כל החשודים לביצוע המעשים, וקיים אף חשש לשיבוש הליכי חקירה.

ראש העיר בן חמו נעצר בחשד ללקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, ואיסור הלבנת הון. מלבד בן חמו, נעצר גם רפאל כחלון, קבלן שקיים קשרים עם העירייה. בבקשת הארכת המעצר נימקה המשטרה כי קיים קיים יסוד סביר לחשש ששחרור החשודים או אי מעצרם יביא לשיבוש הליכי חקירה או משפט.  

ניידת משטרה
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

במסגרת הפשיטה המשטרתית, בתום חקירה סמויה ביצעו החוקרים חיפוש בבתי החשודים, במשרדי העירייה ובזירות רלוונטיות לחקירה. הפשיטה בכפר סבא מגיעה אחרי פשיטה דומה על משרדי עיריית צפת בשבוע שעבר. אתמול שוחרר ראש עיריית צפת אילן שוחט למעצר בית למשך עשרה ימים לאחר שנעצר בחשד לביצוע עבירות שוחד ומרמה. "זו סיטואציה לא נעימה", אמר שוחט בצאתו מבית המשפט. "לא האמנתי שאני אגיע לעמוד מולכם ככה". שוחט הוסיף כי אנשים מכירים אותו ואת עולם הערכים שלו, אך שהוא מצטער על הפגיעה בתושבי העיר צפת.

שוחט ושלושה חשודים נוספים עוכבו בשבוע שעבר במסגרת "פרשה 1431", בה נבדק החשד לעבירות שוחד בפרוייקטים בתחום הנדל"ן ו"נושאים אחרים הקשורים במיזמים ופעילות במעורבות עיריית צפת" - כך לפי הודעת המשטרה הראשונית. על פי המשטרה, שוחט ועוזרו גיא אדלר "ניהלו מערכת יחסים המושתתת על שוחד ביחד עם הקבלן".