מיון ילדים תל השומר (צילום: חדשות 2)
אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

זוג הורים בשנות ה-30 לחייהם ממרכז הארץ נעצרו היום (שבת) בחשד להתעללות קשה בבנם בן ה-4.5. השניים חשודים בהתעללות פיזית ומינית בילד, בקשירת קשר לביצוע פשע וגרימת חבלה חמורה לחסר ישע. הערב יובאו ההורים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ההתעללות לכאורה נחשפה לאחר שהילד אושפז בבית החולים תל השומר. הצוות הרפואי שטיפל בו חשד כי הוא סובל מהתעללות ועירב באופן מיידי את המשטרה. במשטרה פתחו בחקירה סמויה ומאומצת, במהלכה הוחלט להתקין מצלמות שתיעדו את את ההתעללות.

החשודה המיידית הייתה אמו של הילד והרופאים חשדו שהיא לוקה בתסמונת מינכהואזן באמצעות שליח, כלומר שהיא מאשפזת את בנה כדי לקבל אמפתיה מסביבתה. בעקבות החשדות החליטו במשטרה להתקין מצלמות בחדרו של הילד, אך בגלל שאמו לא זזה ממיטתו, השוטרים היו בבעיה. לכן הוחלט לבקש להעביר את הילד לחדר אחר שבו כבר הותקנו המצלמות.

המצלמות שהותקנו תיעדו את אביו של הילד מתעלל בו מינית וזמן קצר אחר כך תיעדו את אמו של הילד מחדירה לו חומר מסויים לתוך האינפוזיה.

מהמרכז הרפואי שיבא נמסר כי "ערנות ומקצועיות של הצוות המטפל בילד המאושפז בבית החולים ספרא לילדים במרכז הרפואי שיבא בתל השומר הביאה אותם לחשוד כי ההורים הם האחראים למצבו הרפואי של הילד. מתוך דאגה לשלום הילד נעשתה פניה של בית החולים למשטרת ישראל. שיתוף הפעולה עם המשטרה הביא למעצרם של הזוג. המקרה דווח למשרד הבריאות. הילד הועבר לטיפול גורמי הרווחה".